У Тернополі викрили ботоферму, яка поширювала прокремлівські наративи
![У Тернополі викрили ботоферму, яка поширювала прокремлівські наративи Фото – tp.npu.gov.ua](https://imi.org.ua/upload/news/2023/01/04/63b57fc8e797b-1_700x350.jpg?v=1672839128)
Правоохоронці викрили в Тернополі ботоферму, яка поширювала в соціальних мережах проросійський контент. Про це повідомляє Нацполіція в Тернопільській області.
За даними слідства, мешканець Тернополя за місцем свого проживання організував роботу апаратно-програмного комплексу, який використовував потужності близько 30 тисяч сім-карток для реєстрації великої кількості облікових записів.
“З фейкових акаунтів у соціальних мережах розповсюджували неправдиву інформацію та протиправний контент, в тому числі і на вебресурсах, що заборонені на території України. Зокрема, дописи й коментарі містили прокремлівські наративи, виправдання окупації українських територій, пропаганду війни, дискредитували захисників України або представників органів влади”, – повідомляє поліція.
Під час проведення обшуку правоохоронці вилучили близько 30 тисяч сім-карток, 29 GSM-шлюзів, а також комп’ютерну техніку, яка підтримувала цілодобову роботу комплексу.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.
Help us be even more cool!