ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У США на дев'ять років ув'язнили українця, який завдав збитків Microsoft на $10 млн

12.11.2020, 11:13
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

Американський окружний суд у Сіетлі засудив колишнього тестувальника компанії Microsoft, 26-річного українця Володимира Квашука, до дев'яти років ув'язнення через шахрайство та заподіяння компанії збитків на 10 мільйонів доларів.

Про це йдеться на сайті Мін’юсту США, повідомляє Громадське.

Квашук працював у Microsoft із серпня 2016 до червня 2018 року. Він мешкав у місті Рентон, штат Вашингтон, і був QA-тестувальником у команді Universal Store Team, яка відповідає за комерційну діяльність в інтернеті. Тестувальники цієї команди можуть робити безкоштовні купівлі, користуючись знижковими картками.

Щоб убезпечити себе від шахрайства, компанія блокувала доставлення фізичних товарів, замовлених за цими картками, але Квашук купував за знижками подарункові сертифікати в магазині Microsoft і продавав їх третім особам. 

Через підозріло різкий стрибок у використанні подарункових сертифікатів Microsoft організувала внутрішнє розслідування, до якого згодом залучила Секретну службу й Податкове управління США. Правоохоронці відстежили ланцюжок акаунтів і цифрових гаманців, вказавши на Квашука.

Усього за сім місяців на банківські та інвестиційні рахунки Квашука було перераховано приблизно 2,8 мільйона доларів у біткоїнах. У підробленій податковій декларації українець стверджував, що криптовалюта була подарунком від родича. Доки його не помітили, він устиг купити собі Tesla за 162 тисячі доларів та віллу біля озера за 1,6 мільйона доларів.

У США Квашука визнали винним у 18 федеральних злочинах. Серед них п'ять випадків шахрайства з використанням електронних засобів, шість випадків відмивання грошей, два випадки крадіжки персональних даних за обтяжувальних обставин і два випадки подання податкових декларацій з неправдивими відомостями.

“Красти у свого роботодавця – це вже погано, але в разі крадіжки під час створення видимості, що винні колеги, ідеться вже не тільки про збитки, які вимірюються доларами й центами”, – заявив під час суду прокурор Браян Моран.

Тепер Квашук має виплатити Microsoft компенсацію в розмірі 8,3 мільйона доларів. Після відбування тюремного терміну його можуть депортувати з країни.

Liked the article?
Help us be even more cool!