ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У США кібератаки розглядатимуть як загрозу нацбезпеці – нова стратегія Білого дому

03.03.2023, 10:30

Білий дім оприлюднив 2 березня нову Національну кіберстратегію США, згідно з якою кібератаки розглядатимуть як загрозу національній безпеці, повідомляє Голос Америки.

У документі серед іншого окреслюються довгострокові цілі США щодо того, як уряд, компанії та споживачі можуть безпечно працювати в цифровому світі. На індустрію комп'ютерних технологій і програмного забезпечення покладається відповідальність за розроблення “безпечного за дизайном” продукту, який має бути розроблений та випробуваний на можливість проникнення в програму ще до того, як продукт потрапляє на ринок.

Національна стратегія Білого дому має п'ять складових: захищати критичну інфраструктуру, руйнувати та демонтувати загрози, створювати ринкові інструменти для безпеки та стійкості, інвестувати в стійке майбутнє, створювати міжнародні партнерства для досягнення спільних цілей.

Документ розробили після низки великих кібератак у США, серед яких був напад на оператора американської трубопровідної системи Colonial Pipeline 2021 року та кібератаки на федеральні установи США через програмне забезпечення фірми SolarWinds у 2019–2020 роках. У цих інцидентах зловмисники використовували вразливі місця компаній, які посідають центральне місце в екосистемі комп'ютерної безпеки й надають доступ до великої кількості клієнтів.

У Білому домі сподіваються, що суворіші вимоги до компаній зменшать ризики у сфері кібербезпеки. Як пишуть оглядачі, хоча стратегія Адміністрації Байдена також спрямована на посилення співпраці з приватним сектором, вона є першою в США, що наполягає на більш агресивному та комплексному федеральному регулюванні кібербезпеки.

“Американці повинні бути впевнені, що вони можуть покладатися на критично важливі служби: лікарні, газопроводи, повітря, водопостачання, навіть якщо вони стають мішенню наших супротивників”, – заявила заступниця радника президента з нацбезпеки з питань кібернетики та новітніх технологій Енн Н'юбергер.

У стратегії звучать закиди на адресу Китаю, Росії, Ірану, Північної Кореї та “інших авторитарних держав з ревізіоністськими намірами” в “агресивному використанні передових кіберможливостей”, щоб досягнути цілей, які суперечать інтересам США та міжнародним нормам. У документі також виділено Китай як країну, що становить “найширшу, найактивнішу та найстійкішу загрозу для мереж як уряду, так і приватного сектору”.

Стратегія закликає до довгострокових інвестицій у кібергалузь США, інфраструктуру та цифрові екосистеми, а також підкреслює необхідність технологій для підвищення національної стійкості та економічної конкурентоспроможності США.

Liked the article?
Help us be even more cool!