ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У США 33 штати судитимуться з Meta через вплив соцмереж на психічне здоров’я молоді

25.10.2023, 17:04
Фото – Pixabay
Фото – Pixabay

У США 33 штати подали до суду на компанію Meta, звинувачуючи її в навмисному заохоченні залежності дітей і підлітків від соцмереж, пише The Guardian.

Генпрокурори кількох десятків американських штатів позиваються до Instagram і її материнської корпорації Meta щодо впливу соцмережі на молодих користувачів, звинувачуючи компанії в поглибленні кризи психічного здоров’я молоді. На думку позивачів, ці платформи побудовано в такий спосіб, щоб викликати залежність.

У позові, поданому до федерального суду Окленда (Каліфорнія) 24 жовтня, згадується, що Meta, яка також володіє Facebook, неодноразово дезінформувала громадськість щодо серйозних небезпек, пов’язаних з її платформами, й навмисно спонукала малих дітей і підлітків до залежності й компульсивного використання соцмереж.

“Meta опанувала потужні й безпрецедентні технології, щоб заманювати, залучати й зрештою поневолювати молодь і підлітків. Її мотив – прибуток”, – йдеться в скарзі, поданій 33 штатами, серед яких Каліфорнія й Іллінойс.

Автори позову заявляють, що Meta цілеспрямовано домагається, щоб молодь витрачала на соцмережі якомога більше часу, знаючи, що мізки підлітків легко піддаються потребі схвалення у форматі лайків від інших користувачів. Автори звинувачують Meta в оманливих публічних запереченнях шкідливого впливу своїх соцмереж. Ще дев’ять штатів мають подати схожі скарги у вівторок – отже, кількість штатів-позивачів зросте до 42.

Позивачі пропонують різні шляхи виправлення ситуації, зокрема значні штрафи. Останніми роками компанії-соцмережі зазнають активної критики через вплив, накопичений, на думку скептиків, через брак федерального контролю.

Meta й інші соцмережі вже є відповідачами в сотнях схожих позовів, поданих від імені дітей і шкіл. 

Раніше цього року юристи-представники більш ніж 100 родин офіційно звинуватили низку компаній (зокрема Meta, Snapchat, Google й власника TikTok, ByteDance) у заподіянні шкоди молодим людям через свої продукти. Розгляд цієї справи досі триває. Ці юристи оприлюднили заяву, де привітали рішення прокурорів США. 

“Цей великий крок підкреслює беззаперечну нагальність проблеми впливу шкідливих соцмереж, які викликають залежність, – питання першочергової національної важливості, адже ці соцмережі поглиблюють повсюдну кризу психічного здоров’я серед американської молоді”, – йдеться в заяві.

Натомість Meta стверджує, що прагне безпеки підлітків в інтернеті.

“Ми розчаровані, що прокурори обрали цей шлях замість продуктивної співпраці з компаніями в галузі, спрямованій на розроблення чітких стандартів для тих багатьох застосунків, якими послуговуються підлітки, з урахуванням вікових особливостей”, – зазначив речник корпорації.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!