ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Словенії на референдумі підтримали закон про незалежність телебачення

28.11.2022, 10:21
Фото - publish.com.ua
Фото - publish.com.ua

Громадяни Словенії на референдумі, що відбувся 27 листопада, проголосували за закон про телебачення, згідно з яким влада й парламент не матимуть право призначати керівників й редакторів, повідомляє Радіо Свобода.

За даними видання, за закон проголосували 62% тих, що прийшли на виборчі дільниці. Явка становила 42%.

Журналісти й неурядові організації вимагали ухвалити новий закон, тому що консервативний уряд колишнього премʼєра Янеза Янши (2020-2022) безпосередньо втручався в діяльність телебачення й призначав на керівні посади друзів й родичів голови уряду.

Чинний премʼєр Роберт Ґолоб висловив задоволення високою участю громадян на референдумі й зазначив, що політичні діячі й журналісти повинні діяти на користь громадян.

Згідно з новим законом, який набути чинності на початку наступного року, нагляд над громадським телебаченням матимуть організації цивільного суспільства – правозахисники, Академія наук й інші, а керівників й редакторів обиратимуть самі працівники.

Медійна організація Південно-східної Європи (SЕЕМО) та інші обʼєднання для захисту свободи ЗМІ зазначають, що громадяни своїми голосами виступили за збереження незалежності телебачення й права на вільну інформацію.

Liked the article?
Help us be even more cool!