ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Словаччині закрили популярний новинний сайт, який фінансувався РФ

03.03.2022, 14:01
Фото: infopost.media
Фото: infopost.media

Управління національної безпеки Словацької Республіки (NBÚ) у середу, 2 березня, закрило один з найбільших і найвпливовіших конспірологічних сайтів у країні – Hlavne správy. За словами міністра оборони Словаччини, видання фінансувалося російським посольством.

Для ефективнішої боротьби з дезінформацією після вторгнення Росії в Україну Словаччина змушена була переглянути закон про кібербезпеку, пише InfoPost.Media з посиланням на Euractiv.

"NBÚ діяв відповідно до закону про кібербезпеку на основі інформації та документів, наданих силами безпеки та розвідки", – зазначив речник NBÚ Петер Хабера (Peter Habera).

За даними ЗМІ, Hlavné správy готувалося до закриття та публікувало попередження про видалення своїх сторінок на Facebook. У публікаціях редактори закликали читачів шукати їхні новини на альтернативних сайтах, однак їх теж заблокували.

Сторінка видання на Facebook усе ще активна та має майже 63 тисячі підписників, що менше, ніж у провідних словацьких ЗМІ. Але його дописи часто мають більшу залученість, ніж, наприклад публікації видання Denník N, у якого понад 182 000 підписників. Остання публікація на сторінці Hlavné správy засуджує тиск на російських діячів культури та мистецтва, які не виступили проти агресивних дій Володимира Путіна.

Варто додати, що через кілька днів після російського вторгнення в Україну міністр оборони Словаччини Ярослав Надь почав публічно виступати проти ЗМІ, які поширюють дезінформацію. Так, на одній з пресконференцій на запитання журналіста з Hlavné správy Надь сказав, що не відповідатиме на запитання російського посольства.

За даними NBÚ, Hlavné správy активно поширювало теорії змови під час міграційної кризи та пандемії. Також видання підтримувало словацьку ультраправу партію LSNS (Народна партія "Наша Словаччина") і було різко антиамериканським та проросійським.

Словацька інформаційна служба у звіті за 2019 рік прямо застерігала від поширення проросійських наративів. Серед іншого йшлося і про створення так званих "альтернативних медіа". Згідно з висновками, Словаччина безпосередньо зіткнулася з "впливовими кампаніями іноземних держав".

Нагадаємо, нещодавно словацька поліція заявила про тиск на своїх співробітників, які займаються виявленням та спростуванням дезінформації. Погрози на адресу поліцейських пов’язують, зокрема, з боротьбою проти російських фейків. Як зазначили в поліції, діяльність тих, хто погрожує правоохоронцям, може координуватися та підтримуватися різними організаціями.

Liked the article?
Help us be even more cool!