ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У слідства є інформація, яка може вивести на виконавців і замовників убивства Шеремета – Луценко

21.08.2018, 10:46
Фото - Ельдар Сарахман / pravda.com.ua

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у слідства є інформація, яка, можливо, виведе на виконавців та замовників убивства журналіста Павла Шеремета. Про це він заявив в інтерв'ю “Українській правді”.

“У нас зараз є інформація, яка, ймовірно, виведе нас як мінімум на виконавців, а потім і на замовників. Але можливо. Підкреслюю це слово”, – сказав Луценко.

За його словами, за останній місяць слідство має “одну ниточку, яка, можливо, приведе нас до відповіді в цьому питанні”.

“Я тримаю це на своєму контролі. Йдуть дуже активні слідчі дії. Крапка. Більш нічого не скажу”, - сказав генпрокурор.

Водночас слідство не має в цій справі підозрюваних.

Як повідомляв ІМІ, Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля, у якому перебував. Автомобіль належав керівнику “Української правди” Олені Притулі, її в машині не було.

Поліція кваліфікувала подію за статтею “Умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

24 липня 2017 року Головне слідче управління Національної поліції засекретило всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, було ухвалено постанову про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, підприємство (державне підприємство “Інформаційні судові системи”) зобов’язане обмежити в Єдиному реєстрі судових рішень повний і загальний доступ до рішень, ухвалених слідчими суддями Печерського районного суду Києва з клопотанням у кримінальному провадженні.

22 вересня 2017 року Головне слідче управління Нацполіції заявило, що засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета задля захисту життя осіб, “які беруть участь у кримінальному судочинстві”.

27 лютого 2018 року “Українська правда” опублікувала заяву засновниці видання Олени Притули до Генерального прокурора України Юрія Луценка, у якій вона вимагає розслідувати загибель журналіста Павла Шеремета у 2016 році як терористичний акт.

Раніше цивільна дружина вбитого журналіста Павла Шеремета Олена Притула подала до Печерського райсуду Києва скаргу, у якій вимагає визнати її потерпілою та скаржиться на бездіяльність генерального прокурора Юрія Луценка у справі про вбивство 20 липня 2016 року.

20 липня 2018 року медійні та правозахисні організації опублікували спільну заяву, у якій вимагають від правоохоронців публічного звіту щодо розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

У серпні 2018 року слідство у справі про вбивство Павла Шеремета повідомило, що не встановило у злочині ознак терористичного акту.

12 серпня 2018 року у Національній поліції заявили, що розголошення додаткових відомостей про розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета може негативно вплинути на його результати, адже досі не встановлені причетні до злочину.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!