ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У школах мінна безпека стане обов’язковим доповненням до курсу "Здоров’я, безпека та добробут"

Фото – Міносвіти
Фото – Міносвіти

У школах України практикум з мінної безпеки стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу “Здоров’я, безпека та добробут”. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки.

Практикум розробляють Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України. Для вчителів буде доступний онлайн-курс із викладання мінної безпеки для дітей різних вікових груп. 

Зараз учителі вже можуть користуватися посібником з детальними планами, а також презентаціями для уроків з мінної безпеки, адаптованими для початкової та середньої шкіл.

Крім того, у співпраці з дитячими психологами та експертами в мінній просвіті ЮНІСЕФ розробив інтерактивні матеріали, які легко та доступно пояснюють дітям правила безпечної поведінки на територіях, що можуть бути забруднені мінами. Серед них: 

  • інтерактивні онлайн-уроки у Всеукраїнській школі онлайн для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів; 
  • серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети; 
  • брошура із завданнями від суперкоманди Інфорсів для підлітків; 
  • загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи; 
  • мультики для дітей (“Безпечні канікули” – для дітей віком 3–10 років, “Суперкоманда проти мін” – для дітей віком 8–16 років, “Пес Патрон” – для дітей віком 4–16 років); 
  • відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій; 
  • інформаційні постери та ігри. 

Усі матеріали доступні для завантаження на вебсайті “Все про мінну безпеку” та в бібліотеці корисних матеріалів “Спільнотека”.

Міносвіти нагадало, що Україна ввійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 до 30 липня 2023 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!