ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Русі ЧЕСНО заявили, що "Урядовий кур’єр" цензурують в інтересах голови партії "Слуга народу"

Рух ЧЕСНО повідомив, що на сайті "Урядового кур'єра" з’явилася відредагована стаття про містобудівний кодекс, яка зникла ще у квітні.

Тоді в русі звернули на це увагу і, як зазначають, написали низку запитів до Кабміну та "Урядового кур'єра". 

Відповідь від видання отримали доволі нечітку і надіслали повторний запит. Головний редактор Сергій Брага відповів 14 червня.

"Тобто порушивши передбачені законом строки на надання відповіді", – наголошують у Русі ЧЕСНО.

Фото – Рух ЧЕСНО

"Редакція газети наразі закінчує доопрацювання матеріалу, присвяченого розробленню Містобудівного кодексу, й, відповідно, у найближчі строки після підготовки матеріалу буде опубліковано”, – йдеться в листі.

Текст публікації згодом з’явився на сайті "Урядового кур'єра". Рух ЧЕСНО порівняв скріни публікації, яку зняли із сайту на початку квітня, з новим варіантом, щоб з’ясувати, що саме "доопрацьовувала" редакція видання понад два місяці.

Було встановлено, що зі статті зник коментар представниці Асоціації міст України Оксани Продан та частина тези, на якій наголошувала заступниця голови Архітектурної палати України Анни Кирій і яка завершувала матеріал. 

Фото Рух ЧЕСНО

Натомість змінився заголовок і з’явилися додаткові цитати голови партії "Слуга народу" та голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олени Шуляк. Вона є ключовим лобістом містобудівної "реформи", яку через корупційні ризики Європарламент рекомендував не підписувати Володимиру Зеленському

"Цікаво, що змінили і сам заголовок. Був "Містобудівний кодекс вирішить спірні питання", а тепер "Містобудівний кодекс. Чи ухвалять документ до початку масштабної відбудови". А це вже меседж, який поширює пані Шуляк: "опоненти не поспішають писати кодекс, бо це ідеально для продовження корупції". Нагадую, що історія з 5655 тягнеться вже два з половиною роки. Якби за цей період Шуляк присвятила час роботі зі стейкхолдерами, ми могли б мати хорошу реформу. Але ж на демократію нема часу", – наголошує Анна Кирій.

Для того щоб додати цитати Шуляк, частину редакційного тексту трансформували в підзаголовки. 

Фото Рух ЧЕСНО

Як зазначають у Русі ЧЕСНО, "Урядовий кур’єр" видалив матеріал і лише після їхніх запитів та резонансу в медіа повернув "відредагований" текст. Додалися лише нові цитати Шуляк і зникли деякі цитати інших спікерів.

"Можна зробити висновок щодо того, кому було вигідне таке цензурування. Рух ЧЕСНО знає про неодноразові спроби Олени Шуляк впливати на контент у ЗМІ. На щастя, у більшості випадків редакції витримують тиск із боку голови провладної партії. Цензура в демократичному суспільстві неприйнятна і має жорстко і безкомпромісно викорінюватися", – наголосила лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Інститут масової інформації звернувся до редакції "Урядового кур'єра" по коментар.

Liked the article?
Help us be even more cool!