ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії ухвалили закон про блокування YouTube, Facebook і Twitter за модерацію російських ЗМІ

23.12.2020, 18:00
Фото – Geektimes
Фото – Geektimes

Державна Дума Росії 23 грудня ухвалила в остаточному, третьому читанні закон, яким дозволяється блокування інтернет-порталів за “дискримінацію щодо матеріалів російських засобів масової інформації”, повідомляє російський Інтерфакс.

Відповідно до закону, Роскомнагляд зможе блокувати повністю або частково інтернет-ресурси, що обмежують значущу інформацію на території РФ за ознаками національності, мови, походження, майнового і посадового становища, професії, місця проживання та роботи, ставлення до релігії, а також у зв'язку із запровадженням іноземними державами політичних або економічних санкцій щодо Росії або росіян. Окремо наголошується, що блокування може застосовуватися за “дискримінацію щодо матеріалів російських засобів масової інформації”.

Під час обмеження або уповільнення доступу використовуватимуться технічні засоби протидії загрозам, передбачені положеннями раніше ухваленого закону “Про суверенний інтернет”.

Блокування ініціюватиме генпрокуратура за погодженням з МЗС Росії. Ресурси, які будуть помічені в порушенні нового закону, потраплять до спеціального списку сайтів, “причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян РФ”.

Роскомнагляд застосовуватиме обмежувальні заходи щодо цього списку.

Закон може бути застосований проти популярних західних соціальних мереж. Автори в пояснювальній записці до документа зазначають, що серед порталів, які 2020 року блокували інформацію російських ЗМІ, помічено Twitter, Facebook і YouTube. 

Законопроєкт внесено до нижньої палати Держдуми 19 листопада. У першому читанні законопроєкт був ухвалений 9 грудня, у другому – 22-го.

Liked the article?
Help us be even more cool!