ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Росії оштрафували Google за небажання блокувати заборонені сайти

10.08.2020, 17:00
Фото – Google
Фото – Google

Мировий суддя Таганського суду Москви оштрафував корпорацію Google на $20 тис. (1,5 млн російських рублів) за повторне видавання в пошуку посилань на сайти, заборонені в Росії. Про це повідомляє MediaSapiens із посиланням на Reuters.

Суддя ухвалив постанову 25 березня, а 7 липня вона набрала чинності. Компанія Google має сплатити штраф до 4 вересня 2020 року.

Це вже третій штраф, який отримує компанія за порушення російського законодавства. Уперше Google оштрафували в листопаді 2018 року на 500 тис. рублів за відмову підімкнутися до реєстру заборонених у Росії сайтів. Повторний штраф компанії виписали в липні 2019-го на суму 700 тис. рублів. Тоді, за даними Роскомнагляду, Google відмовилася видаляти посилання на заборонені сайти. Після другого штрафу компанія була змушена відфільтрувати видавання контенту і видалила 80% посилань на заборонені сайти.

У вересні 2018 року в Росії набрав чинності закон, що змусив пошуковиків під'єднатися до федеральної інформаційної системи й блокувати сайти, які входять до Єдиного реєстру забороненої інформації. До цього переліку належать LinkedIn, Rutracker, PornHub і Pornolab. Також до переліку заборонених ресурсів входили Telegram (до червня 2020 року), Reddit, "Луркоморье", "Пикабу", електронна бібліотека "Либрусек" та ціла низка інших ресурсів.

Нагадаємо, судові пристави Росії хочуть оштрафувати на 4 млн рублів глобальні компанії Facebook і Twitter за те, що ті відмовляються перенести сервери з даними російських користувачів до РФ.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!