ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Росії видаляють новини з графіті про Путіна, використавши закон про неповагу до влади

02.04.2019, 15:12
Фото - yarcube.ru

Декілька ЗМІ у Ярославлі (Росія) видалили замітки про графіті, яке ображало президента РФ Володимира Путіна. Про це пише російське видання TJournal з посиланням на власні джерела, повідомляє Media Sapiens.

Генеральна прокуратура РФ вимагала у Роскомнагляду звернутися до ярославських медіа з побажанням прибрати новини про графіті.

Відомство посилається на новий закон Росії, який забороняє “образу офіційних символів РФ і органів державної влади”.

Співрозмовник одного з видань надав TJournal скриншот листа від регулятора. Декілька ЗМІ видалили повідомлення про графіті, хоча не отримували офіційних запитів від Роскомнагляду.

Фото – TJournal

Уперше зображення графіті опублікував у Facebook користувач Кирило Попутніков, згодом фото підхопили ЗМІ. Графіті – це напис “Путин п***р” на будівлі ярославського відділення міністерства внутрішніх справ Росії.

Згодом місцеве видання “Яркуб” повідомило, що напис почали зафарбовувати, а поліція шукає його автора. Також Попутніков розповідав, що його викликали правоохоронці для свідчень.

У Роскомнагляду є претензії і до “Яркубу”. Регулятор вимагає видалити новину із заголовком “Поліція почала пошук людини, яка залишила напис образливого змісту на будівлі ярославського УМВС”.

“Спочатку нам надійшов лист від Роскомнагляду на електронну пошту. Ми перевірили адресу відправника, підтвердивши, що звернення дійсно надіслано Роскомнаглядом. РКН зажадав від нас протягом 24 годин видалити "новину за посиланням". Потім мені зателефонував очільник ярославського управління РКН Євген Офіцеров. Він сказав, що над справою “працює федеральне відомство”. На моє запитання про те, які закони ми порушили, він відмовився відповідати”, – розповіла редакторка “Яркубу” Марина Седнева.

За словами Седневої, новину про графіті написали близько десяти ярославських ЗМІ. Після надходження сигналу від Роскомнагляду більшість редакцій вирішили видалити відповідні замітки (наприклад, видання “Ярославский регион”, “Pro город Ярославль”, “Эхо Москвы в Ярославле”). Серед тих, хто залишив матеріали на цю тему, – “Яркуб” і газета “Московський комсомолець – Ярославль”.

Нагадаємо, раніше Путін підписав нові закони, які забороняють поширювати недостовірну інформацію, а також ту, яка ображає владу. “За образу суспільства, держави, офіційних символів РФ і органів державної влади” у разі першого порушення передбачений штраф у розмірі від 30 тисяч рублів. Максимальне покарання за порушення такого закону – 15 діб арешту.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!