ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Росії суд засудив журналіста до 6 років в’язниці за звинуваченням у вимаганні

27.12.2018, 10:19
Фото - radiosvoboda.org

Російський суд засудив до шести років колонії і штрафу головного редактора видання “БлогСочі” Олександра Валова, обвинуваченого у вимаганні у депутата Держдуми. Про це повідомив його адвокат Олександр Попков, інформує Радіо Свобода.

За версією слідства, Валов вимагав у депутата Держдуми Росії від ЛДПР Юрія Напсо 300 тисяч рублів за видалення компрометувальних матеріалів: у них ішлося про те, що парламентар обгородив частину громадського пляжу в Сочі, встановивши особистий басейн.

Сам журналіст заперечує провину і вважає справу політично мотивованою. Він пов’язує кримінальне переслідування з діяльністю сайту “БлогСочі”.

Олександра Валова затримали 19 січня 2018 роки після обшуку в його квартирі.

За повідомленнями російських ЗМІ, суддя, який розглядав справу Валова, ігнорував його клопотання. Він також видалив із процесу двох адвокатів журналіста – Олександра Попкова і Михайла Беньяша. Щодо останнього зараз розслідується справа про напад на поліцейських. Беньяш заперечує провину і наполягає, що побили його.

Адвокат Попков наголосив, що в матеріалах справи Олександра Валова є постанова суду про прослуховування його переговорів. Воно мотивується його причетністю “до групи опозиційно налаштованих громадян, діяльність яких спрямована на організацію акцій громадянської непокори з використанням екстремістських методів”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!