ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У приміщеннях УПЦ МП на Тернопільщині та Прикарпатті правоохоронці знайшли антиукраїнську літературу

28.11.2022, 18:00
Фото - СБУ
Фото - СБУ

На об’єктах і в приміщеннях УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті знайшли пропагандистські матеріали, що заперечують існування України.

Про це 28 листопада повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Як зазначається, співробітники СБУ та Нацполіції знайшли велику кількість антиукраїнських матеріалів під час безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП).

СБУ, зокрема, виявила "літературу", в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність. Крім того, в "літературі" наголошується, що це нібито "штучно створена держава".

Також Служба безпеки знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

"СБУ вивчає походження зразків символіки "великого войска Донского", яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей", - йдеться у повідомленні спецслужби.

Усі ці речові докази, наголосили в СБУ, є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Всі докази вже направили на відповідні незалежні експертизи.

Як повідомляв ІМІ, кіберфахівці Служби безпеки викрили в Одесі місцевого жителя, який збирав інформацію про місця центрів управління та системи протиповітряної оборони українських військ у південному регіоні та у Києві.

Liked the article?
Help us be even more cool!