ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Полтаві суддя переніс засідання, щоб не знімали адвоката, яка погрожувала побрити журналістку

16.09.2016, 15:42

Сьогодні, 16 вересня, суддя Октябрського районного суду Олександр Струков не дозволив журналісту Геннадію Фетисову знімати адвоката Марину Розанову під час судового засідання. Через суперечку, яка виникла з журналістом, суддя переніс засідання суду на іншу дату. Про це повідомляє представниця ІМІ в Полтавській області, яка була на судовому засіданні.

Журналісти прийшли висвітлювати судовий процес, на якому адвокатом підсудного виступає Марина Розанова, що погрожувала побрити наголо журналістку Громадське ТБ.Полтава Ольгу Дудку. Через погрози на адресу журналістки місцеві медійники вирішили прийти на судове засідання, аби підтримати колегу.

Судове засідання тривало не більше десяти хвилин. Спершу обговорювали питання доцільності перебування у залі суду представників ЗМІ, далі суддя зачитав ухвалу суду про заборону вести зйомку обвинуваченого і його адвоката Марину Розанову (за їхнім клопотанням). Клопотання про заборону зйомки самого суду не було, дозвіл на зйомку суду та прокурора був.

Суддя Олександр Струков кілька разів робив зауваження журналісту Геннадію Фетисову, аби той не знімав на камеру сторону, де знаходилися адвокат Розанова та прокурор. На що отримував від журналіста дещо зухвалий та сміливий опір. Також судді не сподобалося, що журналіст дозволяв собі робити судді зауваження. Через це Струков оголосив 10-хвилинну перерву, а повернувшись, оголосив: суд ухвалив рішення, аби Геннадій Фетисов покинув залу суду. На що журналіст відповів відмовою. У результаті суддя переніс судове засідання на іншу дату, мотивувавши своє рішення тим, що журналіст порушував порядок. Вимогу ж Фетисова показати ухвалу суду на заборону зйомки Струков розцінив як спробу тиску на суд. У відповідь Фетисов заявив про тиск з боку судді та пообіцяв опублікувати відео, на якому нібито зафіксовано, що суддя Струков намагається завадити професійній діяльності журналіста та вибити з рук камеру.

Журналістка Ольга Дудка у коментарі представниці ІМІ розповіла, що боїться за свою безпеку. “Коли ми з колегою Миколою Лисогором виходили із судового засідання, мама обвинуваченого сфотографувала і сказала “не дивуйтеся потім, якщо у вас почнуться проблеми”. Повторні погрози, повторене фотографування”, – сказала Ольга.

На засіданні суду також були присутні активісти. Між ними та рідними обвинуваченого зав’язалася суперечка, громадських активістів звинувачували у тому, що ті привели пресу. Зокрема, батьки обвинуваченого голосно обурювалися присутності ЗМІ та вимагали, аби їх не знімали і не фотографували.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вказує на перешкоджання журналісту у даному випадку. “Відповідно до процесуального законодавства, судовий процес є гласним і відкритим, за винятком обмежень, що встановлюються виключно чинним законодавством України. Частиною 6 статті 27 КПК України передбачено, що: кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.

Чинним процесуальним законодавством не передбачена можливість встановлення заборони фіксації окремих персон/учасників/частин відкритого судового процесу”, - сказав юрист.

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня в Октябрському райсуді Полтави адвокат підозрюваного, справу якого розглядали, Марина Розанова, погрожувала журналістці ГромадськеТБ.Полтава Ользі Дудці її побрити наголо. На тому ж судовому засіданні погрожували не лише Ользі Дудці. Батько підозрюваного погрожував іншому журналісту, Миколі Лисогору з онлайн-видання “Полтавщина”, обіцяв засунути йому фотоапарат в “ж…”. Лисогор не став писати заяву до поліції.

31 серпня журналістка ГромадськеТБ.Полтава Ольга Дудка звернулася до правоохоронців із заявою про погрози від Марини Розанової.

Адвокат Марина Розанова, яка погрожувала у суді побрити наголо журналістку ГромадськеТБ.Полтава Ольгу Дудку, заявила в поліцію про погрози. У рамках цього кримінального провадження журналістка 9 вересня давала слідчому пояснення.

13 вересня журналістка ГромадськеТБ.Полтава Ольга Дудка заявила, що поліція не внесла її вже другу заяву щодо інциденту до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), тому вона оскаржуватиме бездіяльність слідчого.

На фото - суддя Олександр Струков, фото Андрія Іванова

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!