ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Польщі викрили фейкові благодійні фонди: шахраї зібрали 1,5 млн злотих "на хворих дітей"

Польська поліція затримала сімох людей, які створили організовану злочинну групу та через шахрайські схеми зібрали півтора мільйона злотих (близько $400 тисяч) нібито на допомогу тяжкохворим дітям, повідомляє “Європейська правда” за посиланням на RMF FM.

Затримали членів угруповання співробітники Центрального бюро боротьби з кіберзлочинністю в Катовіце.

Слідство встановило, що зловмисники діяли по всій території Польщі з квітня 2024 року. Вони створили фіктивні благодійні фонди під назвами Wspólny cel (“Спільна мета”), Nadzieja na Życie (“Надія на життя”) та Podaruj Serduszko (“Подаруй сердечко”), через які організовували фейкові збори коштів.

Оголошення про збір пожертв публікувалися на платформах kochampomagac.pl, walkazpowodziami.pl і ratunekdladzieci.pl. 

Щоб додати правдоподібності, шахраї використовували фотографії дітей з реальних благодійних кампаній, переважно іноземних. Вони супроводжували пости емоційними заголовками: “Дарія бореться з убивцею дітей – пухлиною мозку”, “Маленька Агатка бореться з монстром” або “Боротьба за подих для Малгожати”.

Групою керувала одна особа, а інші учасники, як з’ясували слідчі, були між собою знайомі або контактували через соціальні мережі.

Усі затримані вже почули звинувачення в участі в організованій злочинній групі, шахрайстві та відмиванні коштів. Чотирьох з них взяли під арешт.

Правоохоронці підозрюють, що постраждалих може бути кілька тисяч людей. Більшість із них жертвували суми від 5 злотих і більше. 

Слідство підтвердило, що на рахунки підставних фондів надійшло понад 1,5 мільйона злотих. Ці гроші не були витрачені на цілі, зазначені в оголошеннях. 

Як повідомляв ІМІ, у квітні 2024 року Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні застеріг громадян про появу фейкового акаунту в Telegram, який намагався видати себе за офіційний канал організації.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!