ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Польщі розкритикували висвітлення масштабного антиурядового протесту на державному каналі

08.06.2023, 11:01
Фото – apnews.com
Фото – apnews.com

Польська Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримала численні скарги на те, як державний канал TVP висвітлював масовий антиурядовий протест, організований опозиційною "Громадянською платформою", в неділю.

Про це, як пише "Європейська правда", в коментарі AP повідомила речниця відомства Тереза Брикчинська.

За її словами, Нацрада отримала 12 скарг на "відсутність плюралізму, об'єктивності, порушення законодавства про засоби масової інформації, відсутність прямого ввімкнення маршу і (скарги. – Ред.) на зміст інформаційних програм" телеканалу TVP.

Брикчинська додала, що рада, яку контролює партія влади "Право і справедливість", проаналізує скарги й звернеться до TVP по роз'яснення.

Державний мовник TVP відмовився транслювати масовий антиурядовий марш у Варшаві в неділю, на якому, за словами організаторів, зібрались 500 тисяч людей. Натомість він сказав, що учасників було не більш як 150 тисяч.

Крім того, TVP назвав акцію "маршем ненависті" через антиурядові гасла, а в певний момент почав транслювати Національний парад гуртків сільських домогосподарок. Репортер каналу підходив до людей з мікрофоном без логотипа, щоб приховати свою належність до державного медіа.

Відповідаючи на запитання про відсутність прямої трансляції маршу на TVP, речник уряду Польщі Пьотр Мюллер заявив, що "в Польщі немає зобов'язання повідомляти про кожен марш "Громадянської платформи".

Контроль "Права і справедливості" над ЗМІ був однією з багатьох проблем, які порушили учасники протесту.

Liked the article?
Help us be even more cool!