ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Польщі офіційно рекомендували змінити назви Калінінграда та Калінінградської області Росії (ВИПРАВЛЕНО)

10.05.2023, 12:09
Фото - Adobe Stock
Фото - Adobe Stock

Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, що діє при Головній геодезичній службі країни, рекомендувала більше не називати російський Калінінград Калінінградом, а область – Калінінградською, пише "Європейська правда" з посиланням на польське видання Rzeczpospolita.

Як ідеться в комюніке, опублікованому 9 травня, на своєму засіданні 12 квітня комісія вирішила, що для міста з російською назвою Калінінград рекомендують уживати лише польську назву Крулевець. Назву Калінінград у польській мові використовувати не слід.

Комісія додала, що для адміністративної одиниці, в якій розташоване це місто, рекомендують польську назву Крулевецька область, а не Калінінградська. 

У комюніке зазначили, що зміна набуде чинності з дня оголошення, тобто у вівторок, 9 травня.

Комісія зі стандартизації географічних назв під ча внесеня змін врахувала, що "місто, яке зараз має російську назву Калінінград, відоме в Польщі під своєю традиційною назвою Крулевець (Królewiec)" і що нинішня російська назва є штучною та не пов'язана ні з містом, ні з областю.

"Факт присвоєння великому місту поблизу польських кордонів імені Калініна, злочинця, співвідповідального серед іншого за ухвалення рішення про масове вбивство поляків (Катинський розстріл), має в Польщі емоційний, негативний характер", – йдеться в заяві комісії.

Комісія підкреслила, що географічні назви, окрім ідентифікаційної функції, можуть мати символічну функцію і що "нинішня російська назва міста є елементом російського символічного простору, нав'язаного також аудиторії за межами країни".

"Події, пов'язані з російським вторгненням в Україну, нав'язуванням так званого "русского мира", веденням Росією інформаційної війни, змушують нас по-іншому поглянути на питання нав'язаних назв, які викликають великі суперечки і не зустрічають схвалення в Польщі", – заявила комісія зі стандартизації географічних назв.

Liked the article?
Help us be even more cool!