ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Північній Ірландії журналістці погрожують через репортажі про озброєні угруповання

16.02.2021, 17:16
Фото – AMNESTY NI / ВВС
Фото – AMNESTY NI / ВВС

Журналістка газети The Sunday World Патрішіа Девлін отримує погрози через репортажі про озброєні угруповання, повідомляє ВВС

Патрішіа неодноразово отримувала погрози смертю, серед них дві впродовж останніх днів. Зокрема, у східній частині Белфаста (Північна Ірландія) на мурах будівель з’явилися графіті з її ім’ям та зображенням прицілу. Минулого року вона зверталася до поліції щодо “повної неспроможності” належно розслідувати погрози зґвалтуванням її маленької дитини. Девлін зазначила, що нападки проти неї посилюються.

Як розповіла журналістка, жінок-репортерів переслідують набагато частіше за ту саму роботу, що виконують їхні колеги чоловіки. 

“Чоловіки-журналісти, які роблять ту саму роботу і які копають глибше, коли пишуть про озброєні угруповання, не стикаються з таким самим рівнем нападок. Припускаю, ці люди думають, що жінки – це легша мішень”, – сказала вона.

Першу погрозу вона отримала у квітні 2020 року. Погрози висловлюються також і членам її родини. 

Серед останніх погроз – попередження про те, де саме її вб’ють.  

Проте Девлін зізнається, що не відступить: “Я не відступлю від моєї роботи, тому що це має значення. […] Факт у тому, що ці люди обирають мішенню журналістів, які висловлюють думку тих, кого залякують. Це страшно, бо, якщо в нас не буде журналістів, щоб робити це, хто в нас залишиться?” 

Поліція почала розслідування щодо погроз на муралах. 

Журналісти у Великобританії та Ірландії закликали знайти й притягнути до відповідальності тих, хто погрожує Патрішії Девлін.

“Ми опинилися в ситуації, коли погрози є майже частиною роботи, – сказав секретар ірландського бюро Національної спілки журналістів Великобританії та Ірландії Сімус Дулі. – Ці погрозливі та боягузливі графіті є поведінкою бандитів, які намагаються взяти на приціл та залякати конкретного журналіста, але також вони намагаються надіслати попередження іншим працівникам медіа. Ці останні погрози є спробою не дати журналістам повідомляти про сьогоденні бурхливі події в Північній Ірландії”.

У Північній Ірландії декілька журналістів останнім часом отримували погрози вбивством. Минулого тижня два журналісти BBC, автори документального розслідування про кримінального авторитета в Дубліні Деніела Кінахена дістали погрози, повідомляє ірландська газета Independent.ie. Один репортер був змушений залишити свою домівку, такими серйозними були погрози, зазначила поліція Північної Ірландії. 

У 2020 році декілька журналістів у Північній Ірландії ставали жертвами залякувань членів лоялістських озброєних угруповань. У листопаді минулого року два репортери з Sunday World, колеги Девлін, дізналися про “неминучу атаку” від злочинних елементів серед UDA (Ліга захисту Ольстера).

Liked the article?
Help us be even more cool!