ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У парламенті Грузії сталася бійка через закон про іноагентів

06.03.2023, 12:39
Фото – newsgeorgia.ge
Фото – newsgeorgia.ge

У Грузії із сутичок між депутатами розпочалося 6 березня засідання комітету парламенту з правових питань, де заявлено обговорення законопроєктів про іноагентів, повідомляє портал Новини-Грузія.

Момент бійки між головою Єдиного Національного руху Леваном Хабеішвілі та головою комітету, депутатом від керівної партії “Грузинська мрія” Анрі Оханашвілі потрапив на відео.

Частину опозиційних депутатів вилучили із зали, частина залишила його сама на знак протесту.

Депутати від опозиції вивісили з вікон парламенту прапори Грузії та Євросоюзу, висловлюючи солідарність з акцією протесту громадянських активістів, що проходить на вулиці.

Слухання двох варіантів майбутнього закону відбуваються в юридичному комітеті після того, як їх схвалили 3 березня комітети оборони та з міжнародних зв'язків.

Водночас під будівлею парламенту відновилася 6 березня акція протесту через заплановане ухвалення цих законопроєктів.

Біля будівлі парламенту багато поліції. Введено обмежений допуск до будівлі. Головне гасло учасників акції – “Ні російському закону в Грузії”. На акції багато плакатів із зображенням Путіна та Іраклія Кобахідзе – голови керівної партії Грузії, яка підтримує ухвалення закону про іноагентів.

Нагадаємо, парламент Грузії взяв до розгляду одразу два законопроєкти “про іноагентів”. Обидва проєкти ініціював рух “Сила народу”: перший називається “Про прозорість іноземного впливу”, другий – “Про реєстрацію іноземних агентів”.

Перший стосується лише НУО та ЗМІ, які отримують закордонне фінансування, а другий – як фізичних, так і юридичних осіб за низкою винятків. Після ухвалення законопроєктів керівна партія обіцяє відправити їх до Венеційської комісії на експертизу.

Раніше понад 200 неурядових організацій та ЗМІ підписали заяву проти ухвалення в Грузії закону про іноагентів на зразок того, що діє в Росії. Підписанти вважають, що метою законопроєкту є дискредитація, а згодом можливі репресії проти критично налаштованої преси та громадських груп.

Євросоюз заявив, що ухвалення подібних законів несумісне з виконанням рекомендацій для набуття Грузією статусу кандидата до Євросоюзу, з нормами та цінностями ЄС. Серйозне занепокоєння також висловили США та ООН.

Liked the article?
Help us be even more cool!