ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Новій Зеландії посадовцям заборонили використовувати жаргон, складні та незрозумілі слова

21.10.2022, 16:07
Фото – archiwum.allegro.pl
Фото – archiwum.allegro.pl

Парламент Нової Зеландії ухвалив закон, який забороняє складні та незрозумілі слова в бюрократії. Про це повідомляє Бабель з посиланням на The Guardian.

Закон про просту мову вже набув чинності й вимагає від посадовців використовувати просту, зрозумілу мову під час спілкування з громадськістю: це зробить демократію більш інклюзивною.

Депутат Рейчел Бояк, яка представила законопроєкт, сказала: “Люди, які живуть у Новій Зеландії, мають право розуміти, що уряд просить їх робити і які їхні права, на що вони мають право від уряду”.

Прихильники простої мови кажуть, що законопроєкт заощадить гроші та час уряду і що чітка комунікація є ключем до демократії. Інші автори стверджували, що законопроєкт покращить доступність для людей з обмеженими можливостями, людей похилого віку та тих, кому потрібен переклад документів.

“Більшість інформації, яку ми, як представники громадськості, отримуємо від урядових відомств, використовує складну мову, жаргон та непотрібні абревіатури. Це зміна здорового глузду, яка спростить взаємодію з державним сектором для новозеландців”, – пояснила Рейчел Бояк.

Підґрунтям закону став закон США від 2010 року, який вимагає, щоб федеральний уряд США оприлюднював документи “чітким, коротким та добре організованим” способом.

Liked the article?
Help us be even more cool!