ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Німеччині суд заборонив розвідці стежити за іноземцями в інтернеті

20.05.2020, 10:03
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Конституційний суд Німеччини ухвалив рішення про те, що моніторинг інтернет-трафіку іноземців за кордоном розвідувальним агентством BND частково порушує конституцію. Таким чином, суд підтримав скарги журналістів, які засудили цю практику розвідки. Про це повідомляє "Бабель" з посиланням на DPA.

"У їхній нинішній формі повноваження Федеральної служби розвідки (BND) щодо нагляду за закордонними телекомунікаціями порушують основні права", – наголосили судді.

Справа розглядалася за позовом "Репортерів без кордонів", шістьох іноземних журналістів і адвоката з прав людини щодо законодавства, яке було реформовано наприкінці 2016 року. Воно визначає сферу діяльності агентства та дозволяє йому переглядати дані, не потребуючи конкретних підозр для цього.

Німецькі громадяни теоретично користуються захистом від нагляду. Однак позивачі наголошували, що в Німеччині багато журналістів-розслідувачів неохоче співпрацюють з міжнародними партнерами, оскільки це може відкрити їхню роботу для відстеження.

Дані, зібрані BND за допомогою стеження за іноземцями, також можуть передаватися іншим національним розвідувальним службам.

Суд наголосив, що законодавство має бути змінене не пізніш ніж 31 грудня 2021 року.

Судді постановили, що конституція Німеччини зобовʼязує BND захищати право на приватне життя і що це стосується не тільки людей усередині ​​країни.

Liked the article?
Help us be even more cool!