ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Нацполіції створили базу воєнних злочинців РФ, бойовиків та колаборантів

У Національній поліції України створили інформаційну базу для обліку  воєнних злочинців РФ, представників незаконних збройних формувань та колаборантів. Усі вони проходять за кримінальними провадженнями, повідомила пресслужба МВС.

Міжвідомча інформаційна підсистема "Воєнний злочинець" об'єднує в одному інформаційному просторі відомості про воєнних злочинців, виявлених під час російської військової агресії.

Окрім Національної поліції України, доступ до підсистеми для наповнення та обміну інформацією мають Служба безпеки України, Офіс Генерального прокурора України, Державне бюро розслідувань України, Генеральний штаб ЗСУ, Головне управління розвідки МОУ, Служба зовнішньої розвідки України, Державна прикордонна служба України, Державна пенітенціарна служба України, Національне антикорупційне бюро України, Бюро економічної безпеки України.

Коли правоохоронці ідентифікують росіянина або громадянина України, який воює проти України, є можливість довести їхню причетність до того чи іншого злочину, зазначив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко. 

"Його дані вносяться до інформаційної підсистеми. Цією інформацією ми ділимося з нашими партнерами через канали Європолу. Вони потім самі вирішують, чи закривати цим громадянам доступ до своїх країн, оскільки це потенційні терористи, – наголосив заступник міністра. – За воєнними злочинцями стежать не тільки наші правоохоронці. Адже завдяки співпраці з Європолом, коли такі особи заїжджають до інших країн в якості туристів, до них уже зовсім інше ставлення. На них звертають увагу, стежать, що вони роблять у країні перебування та з ким зустрічаються. Тобто це додатковий інструмент, який ми надаємо правоохоронним відомствам наших міжнародних партнерів для того, щоб мати ще одну можливість показати кожному злодію, що те, що він перейшов кордони України зі зброєю, це ніколи не буде забуто".

Станом на 3 серпня до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" внесено відомості про 232 131 особу.

Інформаційна підсистема дає змогу накопичувати та автоматизувати доступ до інформації щодо воєнних злочинців, підвищувати якість аналізу інформації з можливостями миттєвого виводу та оброблення даних за введеними пошуковими реквізитами й вживати з боку правоохоронних органів спільних заходів щодо розкриття і розслідування воєнних злочинів.

Liked the article?
Help us be even more cool!