ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Національному музеї історії України покажуть археологічні скарби, вилучені в екснардепа

У Національному музеї історії України 15 серпня відкриється виставка археологічних знахідок, які вилучили під час слідчих дій у колишнього народного депутата Валерія Горбатова. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Відкриття виставки “День археолога: врятовані скарби” відбудеться о 14:00. На ній представлено археологічні знахідки світового рівня, отримані музеєм за останні чотири роки.

ДБР нагадує, що в червні 2022 року викрили на фінансуванні терористичної організації “ДНР” екснардепа Горбатова, який на початку 2000-х років очолював Раду Міністрів АР Крим. Він продовжував вести бізнес-діяльність на окупованих територіях України та сплачував податки окупантам.

За даними ДБР, він також привласнив культурну спадщину України, за попередньою інформацією, викрадену з музеїв АР Крим та куплену в “чорних археологів”.

Тоді працівники ДБР провели шість одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, що належать ексдепутату, виявили понад 6 тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. Зокрема, під час обшуків виявили скіфські мечі акінаки, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12-го століття, шоломи епохи еллінізму та посуд трипільської культури.

Під час нових обшуків ДБР, на початку травня 2023 року, в депутата та членів його злочинної групи виявили ще одну схованку з великою колекцією старожитностей, які також могли бути протиправно вилучені з Музейного фонду України або знайдені під час незаконних розкопок. Знайдено понад тисячу артефактів, які належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя.

“Зокрема, вилучений меч гунів, декорований золотом та альмандинами. За стилістикою він нагадує славнозвісну гунську діадему з Мелітопольського музею, яка була викрадена російськими окупантами. Також знайдені обладунки 16–19-го ст., серед яких шоломи польських гусарів, типу моріон, іранські шоломи, монети періодів від античності до пізнього середньовіччя. Знайшли правоохоронці й візантійську золоту декоровану емаллю іконку із зображенням архангела Михаїла 11–12-го ст., античні та скіфські старожитності, ікони, холодну зброю 14–19-го ст., Першої та Другої світових воєн, мечі епохи Великого переселення народів тощо”, – зазначає ДБР.

 
Обидві колекції, за попередніми даними, коштують мільйони доларів.

Виставку організовано за підтримки Офісу генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.

Liked the article?
Help us be even more cool!