ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Миколаєві двом виданням вимкнули світло

03.10.2018, 10:19
Фото - Фейсбук Олег Оганов

Миколаївський центр журналістських розслідувань та обласна газета “Рідне Прибужжя” повідомляють, що обленерго за вказівкою облдержадміністрації вимкнуло електропостачання в будинку, де вони орендують приміщення. В ОДА спростовують, а в обленерго кажуть про порушення з боку журналістів, повідомляє “Детектор медіа”.

Про те, що миколаївські журналісти майже тиждень працюють без світла, стало відомо з допису головного редактору Центру журналістських розслідувань Олега Оганова у Facebook.

“П’ятий день працюємо без електроенергії. Світло вимкнули за негласним розпорядженням обласної влади”, – написав головред.

Як він розповів виданню, без світла редакція працює з 26 вересня. Ноутбуки заряджають у волонтерів.

“Вимкнули електроенергію в середу ввечері о 17 годині. Вони підігнали вишку і просто перерізали кабелі. Світла немає в усьому будинку. В обленерго спочатку сказали, що це аварійні роботи по всьому кварталу, потім – що це на підстанції проблема, а згодом повідомили, що щось не погодили з власником будинку. Кожного разу різні версії… Ми працюємо повний робочий день. Заряджаємо ноутбуки у волонтерів, які знаходяться по сусідству”, – повідомив він.

Окрім Центру журналістських розслідувань, у будинку приміщення орендує газета “Рідне Прибужжя”. Головна редакторка видання Тетяна Фабрикова повідомила, що редакція не припиняла роботу, газета видається. Вона вважає, що світло їм могли вимкнути через критику влади.

“Причина може бути в тому, що ми критикуємо владу, робимо розслідування, в яких фігурують держслужбовці нашого краю. Обленерго отримало вказівку, за нашими даними, від заступника губернатора. Ми найняли підрядну організацію, яка побачила що кабель був перерізаний. Вони хотіли його під’єднати і телефонували до обленерго, але там повідомили, щоб не лізли, "бо там політичний заказ, йде боротьба з газетою"… У кого є ноутбуки, працюють в офісі, заряджаючи їх у волонтерів. А ті, у кого стаціонарні – працюють з дому. Процес не припиняється, газета виходить, але от такий тиск з боку влади ми відчуваємо”, – розказала редакторка.

На ситуацію відреагувала “Глобальна мережа журналістів розслідувачів” (GIJN). “За неофіційною інформацією, керівники обленерго та водоканалу отримали вказівку відключити будівлю, де працюють журналісти, від водо- та електропостачання”, – йдеться на сторінці мережі у Facebook.

Генеральний директор Миколаївобленерго Олег Співак повідомив виданню, що не отримував ніяких вказівок від влади.

“Миколаївобленерго в політичні ігри не грає. Облдержадміністрація не має права давати будь-які вказівки та втручатися у діяльність суб’єктів господарювання.

З журналістами нічого протизаконного не роблять. Вони не тільки журналісти, вони ще суб’єкти господарювання, які мають вести свою діяльність відповідно до законодавства України. У них аварійна ситуація. Ми не знаємо, чи ліквідували вони її, чи відремонтували свій кабель. Попри це у них є порушення законодавства України, що стосується укладання договорів на постачання електроенергії, як виявилось”, – сказав Співак.

Що саме порушили журналісти, він не сказав та повідомив, що перебуває за кордоном і за більш детальною інформацією попросив звертатися після 5 жовтня.

Перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь також повідомив, що адміністрація не давала обленерго таких вказівок.

“Це господарські відносини обленерго та споживача електропостачання. Тому яким чином ми можемо тиснути на обленерго? Це абсолютно не відповідає дійсності. Ми не маємо відношення до вимкнення електроенергії”, – сказав він.

Головреди Центру та газети розповіли, що також мають проблеми з орендою приміщень, які перебувають у комунальній власності.

“Строк оренди сплинув 12 вересня. Він автоматично мав пролонгуватися. Ми зробили оцінку майна, заплатили кошти, а потім вони нам повідомили, що не можуть продовжити договір. Причин не пояснюють”, – розказав Оганов.

“Ми у травні стали ТОВ і вже не підпорядковуємось обласній раді. Наразі затягується питання з передачею засновницьких прав. Якщо станом на 1 січня 2019 року не закінчимо етап реформування, нас можуть закрити. ОДА не заключає з нами угоду про передачу приміщення редакції в оренду на 15 років, як передбачено законом”, – пояснила редакторка.

Питання продовження договорів оренди Центру та газеті планується розглянути в ОДА цього тижня, повідомив радник голови Миколаївської облдержадміністрації Андрій Сенченко.

“Журналісти, яким там щось не подовжують, спілкувалися у п’ятницю з головою ОДА та заступниками. Були звинувачення, що хтось хоче щось собі забрати, прибрати. Це були емоційні заяви. І тому за зверненням депутатів створена комісія. Цього тижня буде зібрана нарада, запросять журналістів і будуть розбиратися згідно чинного законодавства, що там і як відбувається. Усі питання будуть розібрані”, – пояснив він.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада не змогла ухвалити жодного з двох законопроектів “Про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. У результаті голосування обидва законопроекти відхилені.

Liked the article?
Help us be even more cool!