У Москві 10 вересня затриманий оглядач видання "Новый Кузбасс" Дмитро Шипілов, який узяв інтерв'ю в одного з організаторів "Маршу за федералізацію Сибіру" Артема Лоскутова, повідомляє Радіо Свобода.

Про затримання Шипілова написав на своїй сторінці в Facebook його товариш Антон Іванов. За його словами, він мав зустріти Шипілова на одній із станцій Ярославського напряму Московської залізниці. Журналіст встиг повідомити товариша, що його затримали вдень у середу на станції "Чкаловська". Після цього зв'язок із ним відсутній, а його місцезнаходження невідоме.

Раніше поліція затримувала активістів "Маршу за федералізацію Сибіру" Михайла Пуліна, Марію Катинську і журналіста Максима Собеського.

На початку вересня за обвинуваченням в екстремізмі була заарештована організатор "Маршу за федералізацію Кубані" Дарина Полюдова.

Прибічники федералізації виступають з вимогами про надання більшої автономії регіонам у складі Росії.

Діяльність активістів проходить на фоні посилення покарання за заклики до сепаратизму. У зв'язку з цим групи прибічників маршів "За федералізацію" в соцмережах заблоковані Роскомнаглядом.