ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Мінську вважають недружнім актом закриття в Україні телеканалу "Білорусь 24"

11.06.2021, 18:27
Фото – reform.by
Фото – reform.by

Міністерство інформації Білорусі вважає, що закриття телеканалу "Білорусь 24" є частиною кампанії влади України із зачищення "неугодних ЗМІ", й оцінює це як недружній жест із боку Києва. Відповідну заяву розміщено в п'ятницю на офіційному сайті відомства, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Це рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення демонструє збочене розуміння українським керівництвом свободи слова та є продовженням розгорненої там кампанії з зачищення інформаційного поля України від неугодних ЗМІ", – йдеться в повідомленні.

Міністерство також вважає, що в Україні почастішали випадки цензури опозиційних ЗМІ, а нерозслідувані випадки вбивства опозиційних журналістів, зокрема відсутність міжнародної реакції на такі явища, викликають у Мінську занепокоєння.

Як повідомлялося, в четвер Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вилучила телеканал "Білорусь 24" зі списку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та законодавства України.

"Підставою для вилучення телеканалу з переліку дозволених для ретрансляції програм стало розміщення в його ефірі аудіовізуальних творів, заборонених для демонстрації на території України, і фільмів за участю акторів, внесених Міністерством культури та інформаційної політики до переліку осіб, що загрожують національній безпеці держави", – повідомляла пресслужба Нацради.

Оскільки станом Білорусь не є підписантом Європейської конвенції про транскордонне мовлення і ретрансляція телепрограми "Білорусь 24" із території Білорусі здійснювалася відповідно до рішення Національної ради, то в разі ігнорування вимог Конвенції та українського законодавства Національна рада має право вжити заходів щодо запобігання або припинення таких порушень.

Liked the article?
Help us be even more cool!