ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У мережі знову вітають з фейковим "Днем синів" - фактчекери

Фото - колах спільноти "По той бік новин"
Фото - колах спільноти "По той бік новин"

Фактчекери пабліка "По той бік новин" нагадали про те, що немає офіційного підтвердження існування свята "День синів", а згадки про нього мають російське походження. 

"Ми не знайшли жодних підтверджень, що цей день відзначають саме сьогодні, 22 листопада. Хіба що є згадка в російських виданнях — інколи з посиланням на ООН. Але це фейк", - зазначають автори пабліка.

Фактчекери зазначили, що не хочуть вказувати медіа, які знову поширили недостовірну інформацію - достатньо зробити запит у пошуковику. Виключення зробили тільки тільки для агенції УНІАН.

"УНІАН торік писало, що "в цей день у світі відзначається День синів". При цьому посилалися на Організацію Об’єднаних Націй https://bit.ly/2ZhEPSU Без посилань. І не дивно, бо за версією ООН такого пам'ятного дня просто не існує https://bit.ly/3nEpOUo", - зазначають фактчекери.

Вони зауважують: помилка закралася з російських видань - це підтверджують російські поштівки, якими проілюстрували свою публікацію українські журналісти (https://bit.ly/3nCD2RE).

"Цього року УНІАН уже не посилається на ООН, натомість пише, мовляв, "для побажання синові не потрібен привід". Погоджуємося, але чому тоді вони чекали саме 22 листопада? Тоді українські журналісти могли надихнутися російською вікіпедією, де було написано, що 22 листопада "ООН - День сыновей". Але жодних посилань в цій енциклопедії тоді не наводили. Цьогоріч взагалі видалили будь-які згадки про цей день. Посилання, яке вело на цю статтю, нині називається просто - "22 ноября" https://bit.ly/30Qcgwg. Але в історії змін ви все ще можете знайти згадку про «День сыновей». Поруч є примітка редактора: «нет подтверждений что праздник утвержден в ООН как "День сына/сыновей" (“немає підтверджень, що свято затверджено в ООН як "День сина/синів”). Алілуйя! ", - іронізують автори спільноти.

Вони звернули увагу нга те, що згадка про "Міжнародний день сина" є й в українській Вікіпедії https://bit.ly/3sBSKlr Торік редактори енциклопедії поставили цю інформацію під сумнів — [джерело?] Нині спершу посилаються на якийсь російський сайт-сміттярку "detsadmir".

Далі у статті йдеться:  "Неофіційне свято, що відзначається 22 листопада в Україні; а також в Росії, Білорус і та Казахстані. Приводом до свята нібито стала громадська ініціатива в Великій Британії у 2014 році".

Фактчекери перевірили наведені там джерела, вони відповідають дійсності.

"19 листопада 2014 року у газеті The Guardian у контексті Міжнародного чоловічого дня журналістом була висловлена ідея проводити International Son Day у якусь неділю щороку https://bit.ly/3GbO3BW, https://bit.ly/3usRcL2 Метою такого дня було проведення сімейних заходів, під час яких хлопчики можуть навчитися практичних навичок, які неминуче знадобляться їм у дорослому житті. Тоді ініціатива була підтримана лише деякими англомовними блогерами, але загалом пройшла непомітно для широкої аудиторії. У неділю, 22 листопада 2015 року її підхопили російськомовні інтернет-видання в Україні, Казахстані, Росії. Наступного року 22 листопада стало "фіксованою" датою, як день сина чи синів", - йдеться у пабліку "По той бік новин".

Liked the article?
Help us be even more cool!