ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Литві університет звільняє професора з РФ, який заперечував радянську окупацію країн Балтії

Фото - lrt.lt
Фото - lrt.lt

Вільнюський університет розриває контракт із російським професором Андрієм Десницьким. Він під час перебування у Москві писав публікації, в яких заперечував радянську окупацію країн Балтії та заявляв, що Червону Армію там зустріли без опору.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на литовський суспільний мовник LRT

Журналісти литовського медіа виявили низку публікацій російського професора 10-річної давнини, де він заявляв, зокрема, що “три балтійські республіки на той час (до 1940 року — ред.) були не демократіями, а правими націоналістичними диктатурами”.

Також він стверджував, що танки Червоної Армії увійшли до Естонії, Литви та Латвії “за повної згоди місцевої влади”, а населення країн буцімто “радісно вітали СРСР, вважаючи її визволителькою від правої націоналістичної диктатури”.

Десницький у своїх публікаціях коментував і політичну ситуацію в країнах Балтії. Він писав, що значна частина населення країн Балтії вважає відновлення незалежности помилкою.

Посилання на ці публікації литовські журналісти надіслали до університету. Згодом декан філологічного факультету професор Міндаугас Квєткаускас повідомив, що в серпні з Андрієм Десницьким припинять трудовий договір. 

У медіа додають, що російський професор мав публікації про Україну. В них він писав, що Крим має нібито належати Росії та наголошував на необхідності провести референдум про відокремлення півострова від України та “передачу” його РФ.

Ректор університету також зазначив, що роботу Десницького фінансує фонд сім’ї філантропів, який діє в демократичній державі, але не повідомив його назву згідно умов контракту. Російський професор був найнятий понад пів року після початку повномасштабної війни Росії проти України.

Як пише видання, Десницький відмовився коментувати ситуацію.

Liked the article?
Help us be even more cool!