ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Литві хочуть заборонити їздити до РФ тим, хто володіє секретною інформацією

У Литві людям, які працюють із секретною інформацією, заборонять в'їзд до Росії, Білорусі та інших країн, які становлять загрозу, заявив керівник Національного центру управління кризовими ситуаціями країни (NKVC) Вільмантас Віткаускас, пише LRT.

"Список країн визначить Департамент державної безпеки спільно з МЗС", – сказав Віткаускас журналістам після засідання урядової комісії з нацбезпеки.

Заборона передбачає зміни до закону "Про державну та службову таємницю", які розробляє міноборони.

"Цей закон передбачатиме заборону на виїзд наших громадян з дозволами (на роботу із секретною інформацією) з метою захисту їх і державної інформації", – сказав керівник Національного центру управління кризовими ситуаціями країни, додавши, що заборона зачепить близько 56 тисяч людей.

Такі рішення ухвалено через активізацію білоруських спецслужб на кордоні, допити громадян Литви на прикордонних пунктах пропуску та примушування до співпраці шляхом шантажу та психологічного тиску.

Урядова комісія також затвердила систему індикаторів для оцінювання загроз та ухвалення рішень щодо прикордонного контролю.

"Система складається з кількох компонентів. Ці компоненти переважно пов’язані з військовими ризиками, але також пов’язані з інформаційними атаками, прикордонними інцидентами та нелегальними міграційними потоками", – сказав Віткаускас.

Liked the article?
Help us be even more cool!