ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У листопаді ІМІ зафіксував в Україні 18 випадків порушень свободи слова

05.12.2018, 10:38

У листопаді експерти ІМІ зафіксували в Україні 18 випадків порушення свободи слова у восьми регіонах. З них 14 випадків – це фізична агресія щодо журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації (ІМІ) “Барометр свободи слова”.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 9 (жовтень – 8, вересень – 5, серпень – 4).

Журналістам представники місцевої та центральної влади перешкоджали знімати, намагалися вигнати із засідання, невідомі особи відбирали камеру, обливали кефіром, забороняли вести відеозйомку, плювали в обличчя.

Далі за кількістю порушень ідуть погрози журналістам – чотири випадки, ця кількість у порівнянні з жовтнем зросла вдвічі.

Найбільше випадків порушень прав журналістів, як зазвичай, зафіксовано в Києві – вісім, два на Дніпропетровщині й Полтавщині та по одному випадку на Львівщині, Сумщині, Волині, Харківщині та в Чернівцях.

Порушували цього місяця право журналістів на професію приватні особи, представники місцевої та центральної влади.

Також у листопаді було зафіксовано по два випадки юридичного тиску на журналістів та обмеження доступу до інформації і один випадок побиття.

ІМІ звертає особливу увагу на законодавчу ініціативу трьох народних депутатів від партії “Блок Петра Порошенка”, які запропонували 20 листопада Верховній Раді ввести кримінальну відповідальність за наклеп, ухваливши проект закону №9306.

На думку експертів ІМІ, такий законопроект можна розцінювати як посягання на свободу слова та засіб тиску на журналістів. Експерти вважають, що таким чином ініціатори проекту закону хочуть захиститися від критики в ЗМІ, хоча є цивілізована практика відстоювання своїх прав у суді.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 89 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 31 випадок погроз, 29 випадків побиття журналістів, 17 випадків обмеження доступу до інформації та 14 випадків кібератак.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!