ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У листопаді ІМІ зафіксував 17 випадків порушень свободи слова

05.12.2019, 13:00
Фото - arstechnica.com
Фото - arstechnica.com

У листопаді експерти ІМІ зафіксували загалом в Україні 17 випадків порушень прав журналістів. З  них 9 стосувалися фізичної агресії щодо журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Перешкоджання та обмеження доступу до інформації стали основними порушеннями прав журналістів цього місяця - по 4 випадки відповідно. При цьому у жовтні в цих категоріях було зафіксовано шість випадків (перешкоджання) та пять випадків (обмеження доступу). 

 

Перешкоджали журналістам представники місцевої влади, державних компаній, пересічні громадяни. Журналістам заважали знімати відео, виривали мікрофон, не пускали попри акредитацію на засідання.

Доступ журналістів до інформації обмежували представники місцевих органів влади та правоохоронних органів. Зокрема, у Кропивницькому апаратні нараді в облдержадміністрації закрили від журналістів. Полтавські журналісти звинуватили територіальне управління Державного бюро розслідувань у приховуванні інформації про пресконференцію. Також ІМІ зафіксував відмову у запиті Запорізького регіонального управління “Держмолодьжитло” Запорізькому центру розслідувань. 

Крім того, ІМІ зафіксував по два випадки побиття, погроз та юридичного тиску на журналістів. 

Випадки побиттів та нападів експерти ІМІ зафіксували на Київщина та у Миколєві. Так, у селі Дударків Київської області сільський голова Микола Гуральник на капоті автомобіля провіз журналіста 1+1 Артема Квашина після того, як він з колегами намагалися поставити йому запитання щодо корупції. 

У Миколаєві невідомі розпилили газ в очі кореспондента місцевого видання “Новости-N” Олександра Влащенка. Після цього його кілька разів ударили кулаком в обличчя. 

Погрози, зокрема, стосувалися оприлюднення ексзаступником голови Адміністрації президента Януковича Андрієм Портновим трьох номерів автівок, які, за його словами, пов'язані з журналістами Радіо Свобода.

По одному випадку порушень ІМІ зафіксував в таких категоріях: пошкодження майна журналістів, кібератаки та судові позови проти ЗМІ.

Порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував в дев’яти регіонах України. Найбільше порушень зафіксовано в Києві – шість випадків, далі по два випадки відповідно йдуть Волинь, Полтавщина та Чернівці. В інших областях країни сталося по одному випадку.

Таким чином, загалом з початку року ІМІ зафіксував 226 випадків порушень прав журналістів. Зокрема, один випадок убивства, 93 випадки перешкоджання, 34 випадки погроз, 20 випадків побиття, 21 випадок обмеження доступу до публічної інформації та 16 випадків кібератак.

Liked the article?
Help us be even more cool!