У Луцьку журналісти також вийдуть на акцію пам'яті Гонгадзе
Журналісти в 13-ту річницю зникнення Георгія Гонгадзе планують провести у Луцьку мирну акцію, якою хочуть привернути увагу до ситуації зі станом свободи слова. Про це ZIK повідомили у волинській Незалежній медіа-профспілці.
У профспілці нагадали, що 13 років тому 16 вересня у Києві зник Георгій Гонгадзе. Ця подія стала ключовою «точкою відліку» в стосунках влади і журналістики.
«Станом на сьогодні ситуація зі свободою слова і професійною діяльністю журналістів в Україні дуже гостра: виконуючи свою роботу, журналісти втрачають не лише засоби діяльності (фото- і відеоапаратуру, диктофони), а й часто – здоров’я та життя», – стверджують у Волинській НМП.
Отож 16 вересня цього року о 12.00 по всій Україні відбудеться одночасна мирна акція, основною метою якої є привернення уваги громадськості до проблеми зі станом свободи слова та порушення прав журналістів. Організаторами заходу на всеукраїнському рівні є НМПУ, НСЖУ, Інститут масової інформації, рух «Стоп цензурі» та ін.
«Ми не плануємо гучних дій! Наше бажання – виявити солідарність із тими колегами, котрі потерпіли від свавілля правоохоронних і силових структур, політиків, представників влади в інших областях України», – переконують журналісти.
Нагадаємо, у Керчі 16 вересня відбудеться мітинг, присвячений пам'яті журналіста Георгія Гонгадзе.
16 вересня о 12.00 в прес-центрі «Інтерфаксу» (вул. Рейтарська, 8/5а) відбудеться прес-конференція на тему «13-та річниця вбивства Гонгадзе. Сучасна ситуація з нападами на журналістів».
На прес-конференції буде озвучено сучасну ситуацію зі справою Гонгадзе, презентовано інфографіку з цифрами по фізичній агресії та безкарності щодо нападів на журналістів у 2013 році, та окреслено основні тенденції у сфері свободи слова.
Help us be even more cool!