Як зазначається в повідомленні, організація буде фінансувати проекти, метою яких є підтримка демократії; допомагати журналістам, які працюють у небезпечних умовах; підтримувати ініціативи по використанню журналістики для суспільного блага. Крім того, The Journalism Foundation збирається створити щорічну премію для журналістів.
Організація розпочала свою роботу з двох проектів. Один з них – це спільна ініціатива з університетом City University London зі створення спеціальних курсів в Тунісі для навчання місцевих журналістів. У рамках іншого проекту організація займеться підтримкою сайту pitsnpots.co.uk, який висвітлюватиме діяльність місцевої адміністрації в англійському місті Стоук-он-Трент.
Очолить організацію Саймон Кельнер (Simon Kelner), колишній головний редактор газети The Independent. Фінансування The Journalism Foundation здійснюють Олександр Лебедєв і його син, Євген Лебедєв. Євген Лебедєв також очолює раду піклувальників організації.