ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Латвії заблокували три сайти, серед яких ресурс ПВК "Вагнер"

Фото – oda.zht.gov.ua
Фото – oda.zht.gov.ua

У Латвії Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru та yapolitic.ru, повідомляє Delfi.

Спецслужби країни встановили, що зазначені сайти використовуються для підтримки агресивної пропаганди Росії, зокрема для поширення спотвореної та хибної інформації про війну проти України, воєнні злочини, вчинені Росією, а також для їхнього виправдання.

Як зазначає NEPLP, на вказаних сайтах поширюється інформація, що розпалює ворожнечу та дискредитує Латвійську державу і НАТО. Такий контент в інформаційному просторі Латвії може створити хибне уявлення про події у світі, негативно впливати на співіснування різних громадських груп та створити загрозу безпеці Латвійської держави.

Так, портал dentv.ru висловлює підтримку нападу Росії та називає вторгнення в Україну “спецоперацією”, прославляє диктатора Йосипа Сталіна, очорнює Україну як країну та українців як націю, поширює неправдиву інформацію про те, що НАТО готується напасти на Росію. Загалом весь наратив порталу спрямований проти української нації та західного світу.

Сайт yapolitic.ru транслює російські пропагандистські програми, які ведуть Володимир Соловйов, Ольга Скабєєва та інші особи, що публічно підтримують війну Росії в Україні, висловлюють зневагу до Західної Європи, НАТО тощо. 

Сайт wagner2022.ru запрошує вступити до цієї приватної військової компанії.

Загалом, мотивує своє рішення NEPLP, “зазначені сайти поширюють наратив про те, що в ситуації в Україні винні країни Заходу та НАТО, а Росія хоче лише забезпечити мир у всьому світі”. 

“Також дискредитуються здібності НАТО захищати держави Альянсу, виправдовується вторгнення Росії до України. Поширення такої інформації з умисним введенням в оману про справжні цілі Росії в Україні, налагодження проти української держави та народу негативно впливає на мирне співіснування різних соціальних груп у Латвії, а також створює ризики для різних негативних провокацій, що становить значну загрозу національній безпеці та громадському порядку в Латвії”, – мотивує NEPLP своє рішення.

Медіарегулятор вважає, що в цьому випадку користь для суспільства від блокування цих сайтів значно більша, ніж обмеження прав, оскільки суспільство більше не отримуватиме інформацію, яка загрожує безпеці Латвії, України та Європи загалом, свідомо вводить в оману.

Рішення NEPLP має бути виконане негайно, проте може бути оскаржене в суді протягом місяця.

Нагадаємо, Латвія регулярно блокує російські пропагандистські ресурси та забороняє вʼїзд росіянам, які підтримали агресію РФ в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!