ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві відкрили виставку до 85-річчя Василя Стуса

06.01.2023, 10:31
Фото – Руслан Канюк / Укрінформ
Фото – Руслан Канюк / Укрінформ

У Національному музеї літератури України відбулася презентація виставки "Василь Стус. Пам’ятаємо!" до 85-річчя від дня народження поета, повідомляє Укрінформ.

Відвідувачам виставки представлено вірші Стуса та добірку праць про нього. Також на виставці є й особисті речі поета, зокрема краватка та закладка, шарф і шапка, які митець вдягав під час заслання на Колимі. Центром виставкового простору став письмовий стіл з автентичною друкарською машинкою, телефоном, рукописами поета.

"Окремим комплексом ми показали "Палімпсести" з рукописів Стуса. Останню таку бандероль з рукописами отримала Надія Світлична (учасниця руху шістдесятників. – Ред.), які вона підготувала в збірку до друку в 1986 році", – зазначила завідувачка відділу науково-методичної роботи Музею літератури Галина Болотова.

Вона зауважила, що нині триває ренесанс Стуса, який почався з перепоховання поета в 1989 році: на його могилі ще до проголошення незалежності замайоріли блакитно-жовті стяги, і кількість людей, які проводжали митця, була зіставна лише з похороном Тараса Шевченка.

"Колосальна ерудиція, знання мов, а також розуміння свободи особистості в межах тоталітарної системи, яка тисла на особистість і не давала їй повноцінного розвитку, робить Стуса актуальним для України та поєднує з європейськими поетами", – підкреслила Болотова.

Під час заходу акторка Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Галина Степанова продекламувала вірші Стуса, а також анонсувала бесіду із сином поета Дмитром Стусом, яка відбудеться в Музеї літератури 12 січня – у день арешту поета.

Василь Стус – український поет-шістдесятник, політв'язень СРСР, дисидент. Разом з В'ячеславом Чорноволом брав участь у першому в УРСР публічному протесті під час прем’єри фільму "Тіні забутих предків" у 1965 році. Він зазнав репресій від радянської влади: у 1972 році його заарештували вперше, у 1980-му – удруге. Він помер за три роки у в'язниці. Творчість Стуса була заборонена та частково знищена.

Liked the article?
Help us be even more cool!