ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві відбулась акція українських журналістів на підтримку ув’язненого грузинського колеги (фото)

05.06.2023, 13:30
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Українські журналісти провели біля посольства Грузії в Києві акцію на підтримку ув’язненого грузинського колеги, колишнього гендиректора грузинського каналу “Руставі-2” та нинішнього очільника телекомпанії “Мтаварі” Ніколоза Гварамії, повідомляє Укрінформ.

Лист-звернення до президентки Грузії Саломе Зурабішвілі із закликом звільнити Гварамію учасникам акції зачитав, а потім передав працівникам грузинського посольства ведучий Радіо NV, член Незалежної медійної ради і Медіаруху Дмитро Тузов.

“Я уповноважений великою спільнотою українських журналістів передати посольству Грузії для подальшої передачі грузинській владі наше звернення із закликом про звільнення грузинського журналіста Ніко Гварамії, який перебуває зараз у в'язниці... Є ряд відозв від міжнародних організацій, в тому числі від Європейського парламенту, що Ніко ув'язнили під дуже надуманим приводом. Це дуже схоже на розправу з незалежним журналістом і власником медіа. Ми звертаємося до грузинської влади і персонально до пані президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, щоб вона використала своє конституційне право на помилування грузинського журналіста Ніко Гварамії”, – сказав Тузов.

Він додав, що українська медіаспільнота розуміє парадоксальність такого прохання, оскільки йдеться про помилування, на її думку, невинної людини.

“Але зараз це, по суті, є дієвим інструментом і можливістю звільнити журналіста з в'язниці... Ми не маємо права допустити ситуації, коли людина помиратиме в грузинській в'язниці, як зараз це відбувається з громадянином України і третім президентом Грузії. Тому ми маємо діяти і виявити свою солідарність”, – зазначив журналіст.

Після спілкування з представниками посольства Тузов повідомив учасникам акції, що звернення українських журналістів було “дуже чемно прийнято”, а працівниця консульського відділу запевнила, що його обов'язково передадуть грузинській владі й президентці Грузії Саломе Зурабішвілі.

“Далі ми будемо в діалозі і в контакті з грузинськими медійниками. Звернення буде відкрите до підписання всіма бажаючими українськими журналістами і медійними організаціями”, – поінформував він.

На завершення акції Тузов зазначив, що українські журналісти в такий спосіб долучилися до міжнародного челенджу з порятунку Ніко Гварамії, отриманого від грузинських журналістів. “Далі ми передамо його литовським колегам, які також звертатимуться до влади Грузії з приводу звільнення Ніко. Я сподіваюсь, що до цієї ініціативи доєднається багато країн і міжнародних організацій”, – зазначив представник Медіаруху.

 
 

Нагадаємо, Ніколоза Гварамію 16 травня 2022 року засудили до трьох з половиною років позбавлення волі. Його визнали винним за ст. 220 Кримінального кодексу Грузії (зловживання повноваженнями всупереч законним інтересам цієї організації з метою отримання вигоди чи переваги для себе чи інших осіб, що спричинило значні збитки).

Дружина журналіста Софія Гварамія в коментарі “Детектору медіа” зазначила, що її чоловіка ув'язнили за його професійну діяльність.

Медіарух – неформальне об'єднання українських медіа, журналістів та громадських організацій, що відстоює дотримання журналістських стандартів у засобах масової інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!