ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві презентують Держреєстр нерухомих пам’яток України

У Києві відбувається презентація Державного реєстру нерухомих пам’яток України (єПам’ятка).

Про це з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики пише Укрінформ.

Реєстр містить перелік об’єктів культурної спадщини, що перебувають під охороною держави.

За даними МКІП, на сьогодні до системи введено дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини в галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки та техніки, ландшафту й садово-паркового мистецтва.

"Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях", – пояснили у відомстві.

Впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.

Реєстр взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних місцях і пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики в галузі будівництва.

Презентація відбудеться за участю т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталії Козловської, виконувача обов'язків Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитра Макаренка.

Liked the article?
Help us be even more cool!