У Києві почали судити фігурантів розслідування Суспільного, які ошукали заробітчан
Голосіївський районний суд Києва почав розгляд справи щодо шахрайської схеми з працевлаштування українців за кордоном, яку першими викрили журналісти Суспільного. У справі є 271 потерпілий і четверо обвинувачених, повідомляє Суспільне.
Підготовче засідання у справі мало відбутися 24 травня. Однак його перенесли на 28 червня, оскільки в одного з обвинувачених у шахрайстві, А.К., не було захисника.
Журналісти Суспільного восени 2021 року у документальному фільмі-розслідуванні викрили масштабну схему шахрайства на бажаючих працювати за кордоном. Сотні людей сплачували по 8-18 тисяч гривень на рахунки компанії “Воркхаб”, яка обіцяла їм працевлаштування у Фінляндії.
Шахраї влаштували все так, щоб люди вважали “Воркхаб” компанією з хорошою репутаціємо, великим досвідом і капіталом: у фірми була ліцензія Міністерства економіки на працевлаштування за кордоном, 25 мільйонів гривень статутного капіталу, офіс, персонал, хороші відгуки, соцмережі і сайт. Крім того, шахраї підробляли двомовні договори з печатками фінських компаній, які начебто мали найняти бажаючих працювати за кордоном.
Зрештою, через пів року активної діяльності, коли сотні людей сплатили кошти за працевлаштування, менеджери “Воркхабу” перестали відповідати на дзвінки, сайт компанії зник, у офісі почала працювати інша фірма. Жоден із тих, хто сплатив кошти за працевлаштування, обіцяну роботу не отримав. Багато потерпілих так і не звернулися з заявами в поліцію.
Журналісти Суспільного з'ясували, що організатори схеми зареєстрували “Воркхаб” на 18-річного хлопця О.К., який підписував документи за невеликі гроші, адже хотів підзаробити. Той робив це на прохання чоловіка, який представився “юристом”, а потім зник.
Розслідувачам вдалося ідентифікували цього “юриста”, ним виявився колишній власник мовної школи А.К., який у розмові з журналістами фактично підтвердив свою причетність до ТОВ “Воркхаб”. Також розслідувачі викрили ще одну компанію К. з працевлаштування, яка на той момент лише почала роботу.
Всі зібрані докази журналісти редакції розслідувань Суспільного передали Голосіївському управлінню поліції.
Зрештою, торік у помешканні А.К. і трьох інших учасників схеми правоохоронці провели обшуки і вилучили техніку та кошти. Стосовно К. був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави у розмірі один мільйон гривень.
Надані журналістами Суспільного докази допомогли слідству, повідомила Київська міська прокуратура.
А.К. і його трьох спільників обвинувачують у вчиненні шахрайських дій у великих розмірах і в легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом організованою групою або в особливо великому розмірі. Їм загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.
Help us be even more cool!