ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Києві та Лондоні біля посольств РФ 21 серпня відбудуться акції на підтримку Сенцова

20.08.2018, 11:17
Фото - Фейсбук Ольга Муха

У Києві 21 серпня неурядова організація PEN Ukraine спільно з громадською організацією “Центр громадянських свобод” (Center for Civil Liberties), на 100-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, проведе біля посольства РФ акцію на його підтримку. Про це повідомляється на Facebook-сторінці заходу, інформує Інтерфакс-Україна.

Початок акції в Києві заплановано на 11.00. Акція “Солідарність з Олегом Сенцовим” буде частиною міжнародної ініціативи, зазначили організатори.

“21 серпня всі листи (для О. Сенцова – ред.) будуть роздруковані, їх принесуть до посольства Росії в різних країнах – з вимогою, щоб Олег почав отримувати кореспонденцію, і як нагадування високопоставленим чиновникам, що вони не мають права мовчати в цій ситуації. Під час акцій біля посольств ми читатимемо наші листи Олегу і його оповідання”, – зазначено в повідомленні.

Символом міжнародної акції “Солідарність з Олегом Сенцовим” буде колючий дріт.

Аналогічна акція цього дня відбудеться біля посольства РФ у Лондоні.

Як повідомляв ІМІ, 15 серпня Комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі (ЯНАО) не прийняла до розгляду два отриманих клопотання про помилування засудженого за тероризм режисера Олега Сенцова.

Управління із забезпечення конституційних прав громадян при адміністрації президента РФ повідомило матері Олега Сенцова, що для початку процедури помилування він має самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна з відповідним проханням.

14 серпня Олег Сенцов, який голодує 93-й день, під час зустрічі з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан “передкритичним”.

8 серпня сестра Сенцова Наталя Каплан повідомила, що стан Олега погіршується. У листі до сестри Сенцов написав, що “кінець близький”.

7 серпня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що стан засудженого в Росії українського режисера погіршується, але він відмовляється від госпіталізації.

9 серпня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросилаомбудсмена РФ Тетяну Москалькову, щоб вона організувала переведення політв’язня Олега Сенцова в московський інститут або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.

14 травня засуджений у Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Сенцов має намір продовжувати голодування до своєї смерті або до звільнення 64 політв’язнів.

Росія так і не пустила українського омбудсмена Людмилу Денісову, яка перебувала в РФ, до українських політв’язнів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!