ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Києві провели акцію на підтримку Сенцова і Кольченка

14.05.2018, 11:08

У Києві активісти провели акцію “Вони ще там”, присвячену четвертій річниці арешту кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка, повідомляє Радіо Свобода.

Український правозахисник, координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич розповів, як можна підтримувати Сенцова та Кольченка.

“Олег Сенцов ‒ більше, ніж просто один із 64 політв'язнів. Його ім'я відоміше, ніж будь-якого іншого українського політв'язня на території Росії. Його справа, вирок стали символами. На жаль, після вироку він зникає з радарів, новин майже немає, а потрібно про нього нагадувати...

Якщо вам особисто хочеться написати Олегу Сенцову чи Олександру Кольченку, майте на увазі: не варто писати те, через що лист напевно не дійде ‒ наприклад, гасла. Потрібно використовувати російську мову, краще розповідати ув'язненим, що відбувається зовні. У хлопців – інформаційний голод”, - розповів Буткевич.

Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе планує провідати Олега.

“Я зараз якраз збираюся летіти до Олега. Коли ми бачилися востаннє, у нього був нормальний настрій, але певні проблеми зі здоров'ям. Наскільки я знаю, його навіть вивозили на якесь лікування, й зараз потрібно зрозуміти, яке це було лікування, чи отримав він медичну допомогу в повному обсязі. Відповіді на запити поки мені не надійшли ‒ думаю, доведеться з'ясовувати на місці. Я вважаю, що справа Олега Сенцова була “першою ластівкою”. За цією схемою почали відпрацьовувати й інших людей, які теж були не згодні з “приєднанням” Криму. На жаль, Європейський суд з прав людини не повідомляє про проміжні етапи розгляду справ, відповідно, коли ухвалять рішення, невідомо”, - сказав адвокат.

Дмитро Дінзе вважає, що обмін Олега Сенцова та Олександра Кольченка через якийсь бюрократичний механізм з боку Росії залишається можливим. Адвокат не виключає, що їх можуть помилувати (за прикладом Надії Савченко та Геннадія Афанасьєва ‒ ред.).

Як повідомляв ІМІ, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Олега Сенцова до 20 років, а Олександра Кольченка – до 10 років позбавлення волі.

Олег Сенцов та Олександр Кольченко звинувачуються в тероризмі. За версією російського слідства, навесні 2014 року Сенцов нібито організував у Криму підпільну групу, пов’язану з “Правим сектором”. Кольченка звинувачують в участі у цьому “терористичному співтоваристві”. Обидва свою провину не визнали.

Зараз Олег Сенцов перебуває у виправній колонії №8 “Білий ведмідь” міста Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!