ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У квітні ІМІ зафіксував в Україні 18 випадків порушень свободи слова

06.05.2020, 16:00
Фото – 112.ua
Фото – 112.ua

У квітні експерти ІМІ зафіксували в Україні 18 випадків порушень свободи слова (січень – 19, лютий – 18, березень – 25). З них 16 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільше порушень прав журналістів у квітні зафіксовано в категоріях “перешкоджання законній журналістській діяльності” (дев'ять) та “побиття, напади” (чотири).

Зокрема, найбільше журналісти зазнавали утиску своїх прав під час висвітлення дотримання умов карантину: із загальної кількості зафіксованих порушень 12 стосувалися саме таких випадків.

Так, у Гідропарку Києва знімальні групи телеканалів ZIK та “Еспресо ТБ” зазнали нападу з боку невідомих чоловіків під час інспектування дотримання умов карантину, біля Кабміну правоохоронці напали на журналіста Громадського Богдана Кутєпова.

Крім того, ІМІ фіксує перешкоджання журналістам з боку місцевої влади, яка не пускала журналістів на свої сесії, що, зокрема, відбувалися на відкритій території. Недопуск влада пояснювала карантинними заходами. Водночас журналісти повідомляли про вибірковість у допуску на сесії та незабезпечення отримання ЗМІ інформації іншим способом.

Також цього місяця відзначилися представники церков, і в обидвох випадках УПЦ МП: в Одесі охоронець Іллінського чоловічого монастиря УПЦ МП напав на фотокореспондентку інтернет-видання УСІ Владиславу Швець, що знімала репортаж про підготування до Великодня. Охоронець штовхнув її та вибив камеру.

Секретар Чернівецько-Буковинської консисторії УПЦ МП архімандрит Микита прийшов до редакції “Молодого буковинця”, коли дізнався про публікацію на сайті видання матеріалу про те, що у керівника єпархії пневмонія, кашляв там, а потім звернувся до Служби безпеки України з проханням закрити редакцію газети “Молодий буковинець” на повний карантин. 

Цього місяця утиску своїх прав зазнали 14 чоловіків-журналістів, шість жінок-журналісток.

Порушення зафіксовано в 11 регіонах країни. Найбільше порушень зафіксували в Києві (п'ять) та на Дніпропетровщині (три), в інших регіонах – по два та одному випадку.

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 80 порушень свободи слова, 40 випадків перешкоджання, 10 випадків побиття та сім – погроз.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці "Барометр свободи слова".

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. 

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!