ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У квітні ІМІ зафіксував в Україні 14 порушень свободи слова

08.05.2019, 10:00

У квітні експерти ІМІ зафіксували в Україні 14 порушень свободи слова. З них 11 випадків стосувалися фізичної агресії. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Основним типом порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності – 8 (березень – 15, лютий – 11, січень – 7).

Загалом порушення свободи слова експерти ІМІ зафіксували в дев’яти регіонах. Регіонами-лідерами за кількістю порушень стали Київ та Дніпро, де зафіксовано по три випадки відповідно. Далі за кількістю порушень ідуть Одещина з двома випадками та з одиничними випадками Волинь, Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне та Чернігів.

Агресорами та порушниками переважно були приватні особи, правоохоронці та місцева влада.

У квітні відбувся другий тур виборів Президента України. Експерти ІМІ констатують, що він пройшов загалом з дотриманням законних професійних прав журналістів: було зафіксовано лише один випадок порушення свободи слова.

Порушення сталося в Запоріжжі, де поліцейська намагалася заборонити журналісту інтернет-видання “Depo.Запоріжжя” зйомку на одній з дільниць. Проте інцидент було вичерпано після пояснення поліцейській.

Крім того, у квітні ІМІ зафіксував по одному випадку побиття (в Одесі депутат облради від Опозиційного блоку Роман Сеник вдарив ногою по обличчю редактора сайту “Мегафон” і кореспондента видання “Громадське слідство” Богдана Осинського), погроз (в Одесі невідомий заявив про мінування телекомпанії “7 канал”), пошкодження майна журналіста (у Дніпрі невідомі спалили автомобіль головного редактора газети “Зоря” Володимира Пісоцького), обшуку (редакція Finance.ua повідомила, що правоохоронці обшукали їхній офіс), обмеження доступу до інформації (посадовці Рівненського міського УЖКГ відмовилися надати журналістці “Четвертої влади” Вікторії Максимчук доступ до інформації) та судового позову проти журналіста (стягнення з головного редактора “Цензор.нет” Юрія Бутусова моральної шкоди в загальному розмірі 357 тис. 408 гривень через пост у Фейсбуці).

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 41 випадок перешкоджання, 10 випадків погроз, сім випадків обмеження доступу до інформації, шість – кібератак, чотири випадки побиття та один – цензури.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!