У кожного своя історія: від катування струмом до спроб розстрілу – журналіст про жителів звільненої Макіївки
Кореспондент "Радо Свобода" Мар'ян Кушнір перший із журналістів, кому вдалося потрапити до звільненої Макіївки Луганської області.
Своїми враженнями та емоціями від побаченого він поділився на сторінці у Facebook.
"Ми заїжджали в Макіївку на Луганщині по розбитій дорозі, обабіч якої валялася спалена техніка. Всю дорогу нас супроводжував акомпанемент музики війни: танки, артилерія, стрілкотня. Дощ накрапав по капоту машини, яка врізалася в глибину щойно звільнених земель. Розбитий дім, сморід пороху і розкисле болото, сформоване гусеницями додавало антуражу. У Макіївці близько восьми місяців залишалися люди, які бачили формування так званих еленерівців, кадирівців, російської армії. У кожного своя історія: від катування струмом до спроб розстрілу", – написав журналіст.
За його словами, у селі до них із вщент розбитого будинку вибігла дівчинка Софія разом з мамою. У її дім прилетів снаряд росіян.
"Дитя вийшло на двір, тримаючи в руках свинку Пепу. "Як я її можу залишити? Вона ж уже пів війни пройшла". Акваріум, правда, не вижив. Розлетівся на дрібні шматки, а от свинка – вижила.
Софійка стоїть посеред вулиці, без дому і зі своєю улюбленицею. Куди далі? Де її дім? Як жити? Здається, дитя вже більше не має думок у голові. Страх. Суцільний страх. Її погляд був настільки різкий, що в моєму горлі створився ком. Вона дивилася не на мене, не на свою маму і навіть не на свій дім. А дивилася кудись далеко. Крізь стіну. В нікуди", – згадує Мар'ян Кушнір.
Цього року журналіст, воєнний кореспондент "Радіо Свобода" Мар'ян Кушнір став лауреатом українського конкурсу "Честь професії". Його матеріал "Бій на Київщині: українські військові пішли у контрнаступ" переміг у номінації "Найкраще новинне висвітлення резонансної події".
Help us be even more cool!