У кожного своя історія: від катування струмом до спроб розстрілу – журналіст про жителів звільненої Макіївки
![У кожного своя історія: від катування струмом до спроб розстрілу – журналіст про жителів звільненої Макіївки Фото – Мар'ян Кушнір](https://imi.org.ua/upload/news/2022/11/21/637b488ec33b1-316414736-5716227578423977-394447856699303294-n_700x350.jpg?v=1669035912)
Кореспондент "Радо Свобода" Мар'ян Кушнір перший із журналістів, кому вдалося потрапити до звільненої Макіївки Луганської області.
Своїми враженнями та емоціями від побаченого він поділився на сторінці у Facebook.
"Ми заїжджали в Макіївку на Луганщині по розбитій дорозі, обабіч якої валялася спалена техніка. Всю дорогу нас супроводжував акомпанемент музики війни: танки, артилерія, стрілкотня. Дощ накрапав по капоту машини, яка врізалася в глибину щойно звільнених земель. Розбитий дім, сморід пороху і розкисле болото, сформоване гусеницями додавало антуражу. У Макіївці близько восьми місяців залишалися люди, які бачили формування так званих еленерівців, кадирівців, російської армії. У кожного своя історія: від катування струмом до спроб розстрілу", – написав журналіст.
За його словами, у селі до них із вщент розбитого будинку вибігла дівчинка Софія разом з мамою. У її дім прилетів снаряд росіян.
"Дитя вийшло на двір, тримаючи в руках свинку Пепу. "Як я її можу залишити? Вона ж уже пів війни пройшла". Акваріум, правда, не вижив. Розлетівся на дрібні шматки, а от свинка – вижила.
Софійка стоїть посеред вулиці, без дому і зі своєю улюбленицею. Куди далі? Де її дім? Як жити? Здається, дитя вже більше не має думок у голові. Страх. Суцільний страх. Її погляд був настільки різкий, що в моєму горлі створився ком. Вона дивилася не на мене, не на свою маму і навіть не на свій дім. А дивилася кудись далеко. Крізь стіну. В нікуди", – згадує Мар'ян Кушнір.
Цього року журналіст, воєнний кореспондент "Радіо Свобода" Мар'ян Кушнір став лауреатом українського конкурсу "Честь професії". Його матеріал "Бій на Київщині: українські військові пішли у контрнаступ" переміг у номінації "Найкраще новинне висвітлення резонансної події".
Help us be even more cool!