IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

У Коростені викликали на допит всю редакцію газети після заяви нардепа

Поліція викликала 12 липня на допит усю редакцію житомирської газети “Патріот” за поданою заявою народного депутата Сергія Пашинського, який звинуватив видання в поширенні про нього недостовірної інформації. 

Про це повідомляє представник ІМІ в Житомирській області.

Газета “Патріот” 5 липня опублікувала матеріал “Пашинский должен сидеть, но не в кресле депутата!”. Нардеп звернувся 7 липня із заявою до місцевого відділку поліції. Цього самого дня Коростенський відділ ГУНП в Житомирській області відкрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 ККУ України “Перешкоджання здійсненню виборчого права”.

Провадження відкрили за фактом появи публікації в газеті “Патріот”. У заяві Пашинський стверджує, що розміщена стаття є обманом, чим перешкоджає йому бути обраним народним депутатом України.

Сьогодні на допит до Коростеня викликали в повному складі всю редакцію.

“Ми не розуміємо, що відбувається. Наразі даємо свідчення у відділку поліції. Вважаємо це фактом грубого втручання та тиску на свободу слова з боку народного депутата”, – прокоментував адвокат та працівник редакції Андрій Гожий.

У коментарі представнику ІМІ речниця ГУНП в Житомирській області підтвердила факт порушення провадження.

“До поліції надійшла заява одного з кандидатів про поширення недостовірної інформації про нього. Наразі внесено відомості до Єдиного реєстру за ст. 157. Сьогодні слідчий допитав журналістів видання для встановлення обставин подій. Наразі обвинувачення нікому не висунуто”, – зазначила речниця.

Санкції статті передбачають покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі від двох до чотирьох років.

Ще Новини