ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Коростені на дільницях затримали 4 осіб з посвіденнями ЗМІ. Поліція каже про підробку посвідчень

21.07.2019, 21:13

У місті Коростень Житомирської області ОВО №64 на дільницях затримали чотирьох осіб з посвідченнями журналістів ТОВ “Телерадіокомпанія Житомирські новини”. У поліції перевіряють законність посвідчень.

Про це 21 липня під час пресконференції розповів начальник Головного управління Національної поліції у Житомирській області В'ячеслав Печененко, повідомляє Опора

“У Коростенському районі на одній з дільниць виявлені та доставлені до відділу поліції чотирьох чоловіків, які позиціонували себе представниками засобів масової інформації. Водночас, за попередніми відомостями, жодного стосунку до будь-якого з мас-медіа ці особи не мають. Водночас в їх документах, наданих для перевірки, вбачаються ознаки підробки. Тож наразі з’ясування усіх обставин і визначення правової кваліфікації цієї події триває”, – зазначив В'ячеслав Печененко.

Фото - oporaua.org

Він додав, що ці особи не є журналістами і закликав не говорити про придушення свободи слова.

“Ще є повідомлення, на яке ми маємо зреагувати і дати офіційну позицію поліції з цього приводу: зараз деякі ЗМІ і деякі депутати розносять інформацію, що поліція, нібито, замість того, щоб займатися реагуванням на порушення виборчого процесу, починає затримувати журналістів, доставляє їх до райвідділу, не допускає до тих журналістів адвокатів і так далі. Доводжу інформацію від першоджерела: в Коростенському виборчому окрузі було доставлено до відділу поліції чотирьох осіб, так званих “журналістів”. Попередньою перевіркою було встановлено, що вони жодного відношення до будь-якого засобу масової інформації не мають. І посвідчення були фальшиві – у двох вони були з однаковими серійними номерами. Тому ми впевнено стверджуємо, що це ніякі не журналісти, це шахраї. Зараз слідство визначається з кваліфікацією, можливо відкриють кримінальне провадження про підробку документів, і вони будуть нести кримінальну відповідальність. І не треба мені дзвонити і казати, що ви придушуємо засоби масової інформації”, - пояснив Вячеслав Печененко, повідомляє Житомир.info.

Поліція перевіряє всю наявну інформацію і попередньо кваліфікує це як підробку документів. 

У коментарі Опорі адвокат двох затриманих чоловіків розповів:

“На виборчих дільницях перебували журналісти з посвідченнями, компетентні люди, найняті для цього, передавали просто онлайн дані, інформацію про те, як іде виборчий процес, рахували людей, які приходили. Після того райвідділком Коростенського ГУНП у Житомирській області ці вказані особи були насильно затримані і доставлені у райвідділ поліції. Нас, адвокатів, слідчі не допускали майже до останнього на слідчі дії. Ми запитували, чи вони затримані, відповідали, що ні вони не затримані, тоді ми мали б діяти згідно Закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність” і все одно нас не допускали до клієнтів. Після того, як ми попали туди, відбувалися доволі дивні речі, нас ігнорують і вказують на те, що вказані посвідчення нібито мають ознаки підробного, хоча вони мають всі печатки. Вони їх вилучили в ході слідчих дій і опломбували”.

Двоє із затриманих реєструвались як журналісти на двох дільницях №181288 та №181289.

“Ще був від “ТОВ Житомирська телерадіокомпанія Солідарність”. Вони у нас прийшли, зареєструвалися, чемно посиділи і пішли. Більше ми нічого не знаємо. Їх затримали не на нашій дільниці, на іншій”, – розповіла голова ДВК №181288.

Голова ДВК №181289 у коментарі ОПОРІ зазначила:

“Все в порядку, вони нічого не порушували. Їх затримали за межами дільниці на крильці”,  – розповіла голова ДВК.

У відкритому доступі є інформація, що засновником та керівником Товариства з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія житомирські новини” є Олександр Рабінович.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 34 Закону України “Про вибори народних депутатів України”: “На засіданні Центральної виборчої комісії мають також право бути присутніми без дозволу чи запрошення: представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації)”.

Фото - oporaua.org

Як повідомляв ІМІ, 21 липня у Кременчуці Полтавської області на виборчих дільницях були присутні громадяни із журналістськими посвідченнями позаштатних кореспондентів газети “Автограф” та комунальної “Кременчуцької міської телерадіокомпанії”. Водночас вони представляються спостерігачами.

21 липня у Мар’їнці (Донецька область) на окрузі №59 помічені люди, що представляються працівниками ЗМІ, але не мають посвідчень.

Liked the article?
Help us be even more cool!