ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Комітеті свободи слова прогнозують провал законопроекту про штрафи за фейки у ЗМІ

19.03.2019, 15:30
Фото - Радіо Свобода

У Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики прогнозують, що законопроект №10139 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у ЗМІ” не буде включений до порядку денного парламенту.

Про це сказала 19 березня заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова в кулуарах парламенту, повідомляє Укрінформ.

“Комітет з питань свободи слова вважає, що цей законопроект не пройде через експертизу нашого комітету. Якщо він піде через комітет з питань правоохоронної діяльності, я не можу прогнозувати який там розклад сил. Але я думаю, що цивілізований підхід і там має взяти гору. Тому мій прогноз, що цей законопроект не має шансів потрапити в зал, тому що по ньому буде негативний висновок комітету. Але навіть якщо він потрапить у сесійний зал, то я прогнозую з дуже великою вірогідністю, що навіть в порядок денний його не внесуть”, - зазначила Червакова.

Вона також нагадала, що подібні законопроекти вносилися до парламенту ще попереднього скликання депутатами від Партії регіонів.

“Але коли вносять у парламент VIII постмайданного скликання законопроекти про криміналізацію наклепу та ще й депутати з демократичних фракцій, які стояли на Майдані, це мене дивує і здається мені абсолютним дикунством", - сказала Червакова.

Як повідомляв ІМІ, 12 березня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №10139 про кримінальну відповідальність за навмисне чи випадкове поширення недостовірної інформації у ЗМІ та інтернеті. Новий законопроект пропонує встановити кримінальну відповідальність за поширення недостовірних відомостей у ЗМІ та інтернеті, незалежно від того, свідомо чи ненавмисно поширено таку інформацію. Передбачено штраф до 54 тис. грн або громадські чи виправні роботи.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!