У Херсоні виборець-журналіст хотів винести бюлетень з дільниці (Оновлено)
У Херсоні виборець, який зареєструвався на дільниці як журналіст медіа “Правовий контроль України”, сховав один з бюлетенів в кишеню, а коли це помітили члени комісії та спостерігачі, швидко вкинув його в скриньку, повідомляє Опора.
Інцидент стався на ДВК №650783 о 7:15. Після початку голосування він взяв два бюлетені і пішов в кабінку, оскільки як виборець мав голосувати на цій дільниці.
“Бюлетень з кандидатами в народні депутати по одномандатним виборчим округам він не кинув в скриньку для голосування, а поклав в ліву кишеню й пішов у напрямку до виходу. Його зупинили члени ДВК, зробили зауваження. Громадянин пояснив це тим, що він не хоче голосувати за мажоритарників і не знає, що не можна забирати бюлетень із собою. В супроводі представника ДВК громадянин кинув бюлетень в урну”, – передає спостерігач.
Представники правоохоронних органів, які знаходяться на дільниці, відреагували на ситуацію й викликали наряд для складання протоколу. На відео громадянин дає пояснення поліції.
Як повідомляється на сайті Національної поліції в Херсонській області, до поліції звернувся спостерігач однієї з дільничних виборчих комісій, яка розташована на території Дніпровського району міста.
Заявник повідомив, що ними був затриманий чоловік, який намагався винести виборчий бюлетень.
Наразі на місці працює слідчо-оперативна група Дніпровського відділення поліції.
Попередня правова кваліфікація правопорушення – ч.1 ст. 158-1 Кримінального кодексу України “Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз”. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу в сумі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років.
Як повідомив координатор довготермінового спостереження громадянської мережі Опора в Херсонській області Максим Єлігулашвілі, практика, коли штаби і кандидати використовують статусу журналіста для своїх представників, розповсюджена.
“Так, дійсно, людина, що намагалася винести виборчий бюлетень, раніше реєструвалася на цій дільниці у якості журналіста. На жаль, практика, коли штаби і кандидати використовують статусу журналіста для своїх представників, розповсюджена. Ми постійно фіксуємо такі випадки. Люди не можуть назвати прізвище редактора чи адресу редакції, і тим паче не розуміють, що таке редакційне завдання. У цьому випадку журналістське посвідчення у людини було короткотерміновим. Строк його дії вийде 31 липня”, - розповів Максим Єлігулашвілі в коментарі представнику ІМІ у Херсонській області.
Видання “Правовий контроль України” заявило, що чоловік, який намагався винести бюлетень, є позаштатним кореспондентом газети.
“Хочемо зазначити, що редакція не несе відповідальність за особисті неправомірні дії громадян, які стали спецкореспондентами нашої редакції на громадських засадах. Редакія уповноважувала своїх представників діяти в рамках виключно редакційного завдання”, - повідомило видання.
Help us be even more cool!