ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Казахстані судять журналістів Радіо Свобода і "Настоящего времени"

01.04.2019, 17:00
Фото - radiosvoboda.org

Кореспонденти Радіо Свобода і телеканалу “Настоящее время” (проект Радіо Свобода і “Голосу Америки”) постали перед судами в Казахстані 1 квітня, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, в Нур-Султані (колишня Астана) відбулося слухання справи кореспондентки телеканалу “Настоящее время” Світлани Глушкової. Засідання перенесли на 2 квітня після того, як адвокат Глушкової оголосив відвід судді.

Він заявив про процедурні порушення у справі і додав, що матеріали справи не було передано до суду.

Глушкову звинуватили в нападі на жінку, яка заважала їй висвітлювати затримання арештів протестувальників у столиці Казахстану 22 березня, що протестували проти перейменування Астани.

Журналістку затримали 31 березня в аеропорту Нур-Султана й оголосили, що на неї завели адміністративну справу. Вона заперечує обвинувачення і називає справу перешкоджанням її професійним обов’язкам.

Крім того, суд у місті Актау 1 квітня почав і відклав розгляд апеляції кореспондентки казахстанської служби Радіо Свобода Санії Тойкен на постанову адміністративного суду міста Жанаозен про накладення штрафу у справі, яку правозахисники назвали порушенням права журналіста на виконання професійної діяльності.

Минулого місяця суд вирішив оштрафувати Тойкен на 135 доларів, визнавши її винною у відмові підкорятися наказам поліції.

Протягом лютого-березня журналістку затримували тричі під час висвітлення протестів жителів Жанаозена, які вимагали збільшення робочих місць. Вона називає справу проти себе політично мотивованою.

Як пише видання, влада Казахстану в останні кілька років зробила жорсткішими правила роботи незалежних журналістів у країні. Було полегшено блокування сайтів із “небажаним” для влади контентом: під заборону, зокрема, потрапив один з найвідоміших у Казахстані незалежних порталів ratel.kz.

Був припинений вихід казахстанської версії Forbes, де журналісти розповідали про незаконний бізнес казахстанських чиновників.

У Казахстані були заарештовані колишній голова Спілки журналістів і його син: їх звинуватили в розкраданні державних коштів.

Також влада країни має намір змінити правила акредитації ЗМІ на заходи, полегшивши відкликання акредитації, якщо журналіст ставитиме незручні запитання спікерам.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!