ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Канаді шкільні ради позиваються до трьох соцмереж

Проти найбільших соціальних мереж у Канаді висунули класовий позов на 4,5 млрд канадських доларів (близько 3,4 млрд доларів США) через їхній нібито навмисний негативний вплив на розвиток дітей.

Про це пише канадський суспільний мовник CBC News, передає Укрінформ.

“Чотири великі шкільні ради Онтаріо подають позов проти найбільших компаній соціальних мереж стосовно їхніх продуктів, стверджуючи, що їхній дизайн негативно змінив дитячий спосіб мислення, поводження й навчання та нашкодив роботі шкільних рад”, – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що судовий позов спільно подали чотири шкільні ради Торонто й Оттави. Вони хочуть отримати відшкодування від компаній Meta Platforms Inc., Snap Inc. та ByteDance Ltd., яким належать платформи Facebook, Instagram, Snapchat і TikTok відповідно.

На переконання позивачів, ці компанії навмисно створили продукти, які викликають у дітей залежність, і рекламували їх саме серед неповнолітньої аудиторії.

За словами представників залучених шкільних рад, їхніх учнів спіткала “ментальна криза, а також кризи уваги й навчання” через “затяте й нестримне використання соціальних медіа”. Вони також стверджують, що соцмережі сприяють кібербулінгу, дезінформації й мові ненависті та відіграють роль у збільшенні випадків фізичного насильства в школах.

Щоб відреагувати на ці виклики, шкільні ради мусили залучати додаткові кошти, що призвело їх до скрутної фінансової ситуації. “Шкільні ради закликають гігантів соціальних медіа “відшкодувати” кошти системі освіти та змінити дизайн їхньої продукції, щоб убезпечити дітей”, – зауважує СВС News.

Видання нагадує, що в США сотні шкільних рад та кілька штатів зробили подібні судові позови, однак для Канади цей випадок перший.

Liked the article?
Help us be even more cool!